Junioři vezou z Brna všechny body

3. 8. 2015   |   Redakce
Po domácí remíze s juniory z Vysočiny zajížděli svěřenci Miloše Mejtského na horkou půdu do Brna, které je tradiční líhní talentů a v Juniorské lize to dokazuje pravidelnými čelními umístěními. Votroci však svého soupeře dokonale zaskočili účelnou hrou a z jihu Moravy si odvezli všechny body za výhru 3:2.

FC Zbrojovka Brno jun. – FC Hradec Králové jun 2:3 (0:1)

FC Zbrojovka Brno: Záleský – Kučera (56. Matějka), Štrombach (66. Boček), Krištof, Praks, Sedláček (46. Šembera), Bednář, Sokol (80. Svoboda), Jura, Pospíšil, M. Vintr (56. O. Vintr).

FC Hradec Králové: Ordelt – Drozd P., Drozd D., Vyšehrad (87. Brokeš), Václavek – Kraják, Vobejda, Zdržálek (88. Kundrt), Fenz (53. Střelec), Shejbal (87. Brokeš) - Zezula.

Branky: 85. Matějka, 90+2. O. Vintr – 21. Vobejda, 52. Vyšehrad, 83. Shejbal. Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Peřina. ŽK: Sokol – Zezula, Vyšehrad, Fenz. Diváci: 100.

Domácí na svého soupeře vlétli od první minuty, ale vypracované šance nedokázali přeměnit. Naopak hradečtí fotbalisté byli efektivní a ve 21. minutě je poslal do vedení Vobejda, který využil zmatků před brněnským gólmanem Záleským a pohotově míč doklepl do branky. Do poločasu mohl navýšit skóre Drozd D., ale domácí brankář se tentokrát zaskvěl a pohotovou hlavičku dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Votroci tak šli do druhého poločasu s jednobrankovým vedením.

To navýšil hned sedm minut po přestávce Vyšehrad, který přelstil domácí obranu a skóroval na 0:2. Domácí byli dvěma zásahy zaskočeni, ale po nějakém čase se oklepali a čím dál častěji se tlačili před Ordeltovu branku. Hradecký brankář se vyznamenal při standardní situaci domácího Štombacha, kterému vyrazil umístěnou ránu na roh a dvacet minut před koncem zlikvidoval prudkou hlavičku Matějky.

Blížící se závěr zápasu byl ve znamení brankové přestřelky. Nejprve v 83. minutě pláchl domácí obraně Shejbal a Záleskému nedal šanci, 0:3. V samotném závěru brněnští hráči skóre stahovali, ale na tříbrankový rozdíl dokázali zareagovat pouze dvěma brankami, což v konečném součtu nestačilo.

Hradečtí si tak z moravské metropole trochu překvapivě, o to však víc po zásluze odvezli všechny body.