Junioři vedení neudrželi a s Libercem si tak „rozdali“ po bodu

2. 5. 2014   |   Redakce
Východočechům se na jaře poměrně daří. Tentokrát na hřiště v Orlické kotlině přijeli hráči Slovanu Liberec, kteří si také chtěli ze střetnutí odnést nějaký ten bod. Vše podstatné se stalo až ve druhé polovině a oba soupeři si nakonec do tabulky připsali po bodu.

Začátek utkání byl v režii mladých fotbalistů FC Hradec Králové. Domácí celek si z tlaku dokázal vytvořit i slibné šance, na konci ale ani jednou nepřišlo chladnokrevné zakončení. Chyběla trpělivost a přesnost. Ta přišla až ke konci první poloviny, kdy centroval od rohového praporku Soukup na Hofmana, a ten někde z prostoru penalty poslal balón pouze do pravé ruky libereckého brankáře. O pár chvil později se domácí už vstřelené branky dočkali, ta ale kvůli ofsajdu nemohla být uznána.

Chvílí před pauzou se ještě do slibné šance po pravém křídle rval hostující Bouška, situaci ale v malém vápně nevyřešil příliš dobře, a Zavřel tak neměl příliš práce. Bylo jasné, že do kabiny se půjde za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal Slovan Liberec o poznání lépe, za což byl i odměněn nadějnou gólovou situací. Ta přišla po necelých deseti minutách hry, kdy hosté zahrávali rohový kop. Míč totiž propadl až k Frimmelovi, který sice měl dostatek času na samostatné zakončení v malém vápně, vzhledem k obrovskému závaru se mu to ale nepovedlo.

První branka utkání tak padla až v 62. minutě. Bláha skvěle vybojoval míč, přeběhl s ním polovinu hřiště a vyslal Hofmana. Ten od pravého rohového praporku nacentroval míč na Adama Kopřivu, který krásnou střelou pod břevno překonal brankáře Zoula.

Vedení domácím Votrokům ale příliš dlouho nevydrželo. V 68. minutě totiž vyrobil obrovskou minelu v rozehrávce domácí brankář Zavřel, a nabídl tak skórování Slovanu. René Ambrož se této nabídky chopil znamenitě a stanovil stav na konečných 1:1.

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

FC Hradec Králové: Zavřel – Zezula, Soukup, Kopřiva, Vobejda, Krčál, Hlavsa (90. Hrabar), Hofman (75. Zbudil), Drozd, Bláha, Vágner.

FC Slovan Liberec: Zoul – Egert, Soungole, Vojtěšek, Drobílek (62. Kaiser), Dydowicz, Kastelovič (85. Zítka), Bělíček (46. Beníšek), Ambrož (71. Lafranchi), Bouška, Frimmel (82. Ondráček).

Branky: 62. Kopřiva – 68. Ambrož. Rozhodčí: Černý – Kubr, Jiřík. ŽK: Krčála – Bouška.