Junioři si z jihu Čech nevezou ani bod

14. 5. 2013   |   Redakce
FC MAS Táborsko - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

Začátek zápasu přinesl opatrnou hru z obou stran, za prvních patnáct minut se ani jeden z týmů nepropracoval k pořádnému zakončení. Po čtvrthodině hry se pěkně se individuálně uvolnil hradecký Bodlák, když u čáry obehrál dva hráče Táborska, kteří si museli pomoct faulem. O šest minut později se Bodlák dostal už ke střele, jenže míč mu na hranici vápna sjel z nohy a skončil v autu.

Gól viděli diváci až v 30. Minutě, kdy se po pravém křídle rozběhl domácí Miljan Vukadinovič a poslal přesnou střelu k tyči, na kterou byl Vízek krátký. Vyrovnat mohli hosté v 36. minutě. Fukal poslal pod břevno pěknou dělovku, Varyš v brance Táborska předvedl vynikající zákrok a míč vytlačil na roh. O dvě minuty později se do šance dostal Krčál. Na hranici šestnáctky poslal nedůraznou střelu po zemi, se kterou neměl Varyš problémy. Poločas tak vyhrálo Táborsko 1:0.

Z kraje druhého poločasu zahrál Sazma těsně před vápnem rukou, čímž nabídl Hradci slibnou standardku. K exekuci se postavil Krolop a poslal nebezpečnou střelu pod břevno, kterou Varyš skvěle vytěsnil na roh. O tři minuty později se však gólově prosadilo opět Táborsko už 2:0. Levou nohou se do míče opřel Bakule, jehož bombu ještě Vízek dokázal konečky prstů vyrazit. Na dorážku Jaroslava Práška už byl ale krátký a ten nikým neatakován poslal míč v klidu do odkryté branky. V 57. minutě mohl další gól přidat Bakule. Hezky obelstil Bodláka a z několika metrů mířil pod břevno. Hostující brankář však jeho střelu vytěsnil na roh.

Jak zahodit obrovskou šanci předvedlo Táborsko v 69. minutě. Od půlky se hnali tři hráči domácích sami na hradeckého brankáře Vízka. Stoszek nakonec trochu zpomalil a pomalou přihrávkou hledal spoluhráče po své levici. Jeho nedůrazný pas ale vracející se Vlček srazil na roh. O minutu později stáli při Hradci opět všichni fotbaloví svatí. Nejprve za Vízkem zazvonila tyčka, poté domácí překopli z malého vápna téměř prázdnou branku. Dvě spálené tutovky ale Táborsko nemusely mrzet, domácí měli nahráno a do konce zápasu přidali ještě jeden gól. V 81. minutě se prosadil Jan Stoszek vysokým míčem a Vízek byl opět krátký. Táborsko tak porazilo Hradec Králové 3:0.

FC MAS Táborsko: Varyš – Gallo, Kukučka (73. Kluzák), Hric, Vukadinovič, Prášek (84. Kutner), Sazma, Turek, Čivič, Bakule (81. Stuchlík), Stoszek.

FC Hradec Králové: Vízek – Bodlák, Fukal, Hock, Simerský (46. Vlček), Hofman (46. Krolop), Ptáček, Krčál (60. Bláha), Janoušek (80. Novotný), Novák, Furik (80. Sixta).

Branky: 30. Vukadinovič, 52. Prášek, 81. Stoszek. Rozhodčí: Zadinová - Nádvorník, Štuk. ŽK: 33. Prášek, 49. Sazma - 65. Fukal. Diváci: 153.