Junioři se ze Slovácka vracejí s prázdnou

5. 8. 2013   |   Redakce
Na útulném stadiónku v Kunovicíc nastoupili hradečtí junioři proti domácímu Slovácku.

V tradičních venkovních černých dresech měli také Votroci první velkou šanci zápasu, kdy Zec uvolňoval Hodase, ale tomu v poslední chvíli ukopl míč domácí Břečka.

Hru domácího týmu řídil šikovný Šumulikosky. Ten také po čtvrthodině hry uvolňoval Fojtáška, ale Koubek v brance Votroků byl u míče dříve. Stejný hráč však v 17. přeným centrem do vápna našel Havlíka a ten hlavou dostal domácí tým do vedení, 1:0.

V 22. agilní Shejbal, jenž hrál netradičně na pozici levého beka, prošel až k rohovému praporku, zpětnou přihrávkou našel volného Zece, který však z hranice velkého vápna mířil nad. Největší příležitost na srovnání skóre měl poté Bláha, jenž po chytrém uvolnění Kučerou se dostal až před Heču, ale ten jeho střelu vytěsnil na roh. Vzápětí dobře stříleli Vobejda a Zec.

Zajímavá situace nastala před brankou Votroků po půlhodině hry. Tísněný Zezula dával vysokou malou domů, kterou musel Koubek odehrát rukou a rozhodčí odpískal nepřímý volný kop z hranice značky pro pokutový kop. Černá zeď musela putovat až do Koubkovy branky, ale dobrou šanci ke skórování domácím sebral Krčál, který střelu zblokoval a míč odkopl do bezpečí. V závěru poločasu ještě předvedl dobré průniky Shejbal, ale na skóre se nic neměnilo.

Po celý druhý poločas byli Votroci lepším týmem. Dobře kombinovali, ale do gólového zakončení se přes dobře organizovanou obranu domácích nedostali. V samotném závěru utkání se potvrdilo okřídlené „Nedáš – dostaneš“. Po křídle unikl střídající Machač, na hranici pokutového území našel Bartoše a ten střelou na zadní tyč nedal Koubkovi šanci a stanovil tak konečný stav utkání na 2:0 pro Slovácko.

Jaroslav Veselý, trenér: „Domácí byli lepší v úvodu obou poločasů. Zaslouženě se ujali vedení, ale pak jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry. Dobrých brankových příležitostí jsme však nevyužili a naopak při hře vabank jsme podruhé inkasovali.“

1. FC Slovácko jun. - FC Hradec Králové jun. 2:0 (1:0)

1. FC Slovácko: Heča – Břečka, Reinberk, Bartoš, Biolek, Havlík, Prajza (85. Machač), Kübl (89. Křivánek), Šumulikovski, Mezlík, Fojtášek (70. Groulík)
FC Hradec Králové: Koubek – Shejbal (89. Langr), Zezula, Soukup, Vobejda, Krčál, Hodas (62. Doležal), Sixta (62. Kratochvíl), Kučera (78. Týfa), Bláha, Zec

Branky: 17. Havlík, 87. Bartoš, ŽK: Havlík, Šumulikovski – Krčál, Soukup, Počet diváků: 50, Rozhodčí: Plesar – Machálek, Miko.