Junioři se zahřáli v chladném nedělním ránu vítězstvím 4:0

12. 10. 2015   |   Redakce
Juniorský tým herně přehrál, a také vysoko porazil juniory Dukly Praha na jejich hřišti. Vítězstvím se svěřenci trenéra Mejtského vyhoupli na průběžné 6. místo tabulky, pouhé tři body od vedoucího týmu.

FK Dukla Praha jun. - FC Hradec Králové jun. 0:4 (0:1)

FK Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Kozel, Mejdr, Troníček, Bezpalec, Farkaš, Jakab (78. Petrák), Bezdička (58. Havlíček), Beneš (58. Kolařík), Vokoun (78. Hajdarevič).

FC Hradec Králové: Ikizgül – Hlavsa (86. Fenz), D. Drozd, Plašil, P. Drozd - Hable (83. Vyšehrad), Schwarz - Zezula, Zorvan, Javůrek (81. Sluka) - Kraják (78. Zdržálek),

Branky: 55. a 75. Schwarz, 26. Kraják, 54. Zorvan. Rozhodčí: Orel – Koval, Pilný. ŽK: Javůrek (HKR). Diváci: 50.

Zápas proti Dukle Praha se odehrál na stadionu Uhelných Skladů, slavících tento rok 50. let od svého založení a stavby svého stadionku. Stav trávníku také odpovídal přestavbě, tedy pro kombinační hru byl velice těžký.

Do zápasu vstoupili aktivněji Votroci, kteří hned po třech minutách zahrozili Schwarzem. Ten vyslal tvrdou a přesnou ránu, jíž brankář Vávra jen s námahou a vynaložení všech sil vyrazil konečky prstů mimo. Hosté ve své aktivitě pokračovali a o deset minut později měl brankář Dukly opět plné ruce práce. Drozd se dostal k balónu na hranici malého vápna, jenže mířil pouze do gólmana a ani Javůrek se svou technickou střelou neuspěl.

Ve 26. minutě se již Hradec radoval z první vstřelené branky, střelou z velkého vápna se prosadil Lukáš Kraják, kterého v hledišti bedlivě sledoval bývalý reprezentant a Lukášův strýc Vratislav Lokvenc. Po půl hodině hry se mohl o vyrovnání postarat Mejdr, jenže jeho hlavičku vyrazil hostující gólman Varol Ikizgül na roh.

Hradečtí i ve druhé půli potvrzovali roli favorita a v 54. minutě navýšili své vedení zásluhou přesné trefy Filipa Zorvana. O minutu později nechala obrana Dukly osamoceného Petra Schwarze, jenž s míčem pronikl po pravé straně do pokutového území a následně vyslal míč k zadní tyči. Po hodině hry měl gólman Vávra poměrně velké štěstí, když se střelecký pokus Hradce Králové zastavil o břevno.

V 75. minutě obrana Dukly opět zaváhala, díky čemuž se hosté dostali do brejku dvou na osamoceného brankáře. Schwarz vzal zodpovědnost na sebe, trefil pouze tyčku, jenže gólman nedokázal zachytit míč a Petr Schwarz už se z dorážky nemýlil. O tři minuty později mohl ještě navýšit vedení svého celku Kraják, jenž pronikl do velkého vápna a následně se povedenou kličkou zbavil také obránce, jenže jeho pokus skončil pouze u Vávry. Hradec Králové i tak potvrdil roli favorita a ovládl utkání na trávníku Dukly poměrně lehce 4:0. Pěkný výsledek tak zahřál na duši v studeném ránu a svou první nulu v dresu juniorského výběru slavil i mladý brankář Ikizgül Varol.