Junioři se s letošním ročníkem rozloučili vysokou prohrou

23. 5. 2016   |   admin
Poslední letošní vystoupení Votroků v Juniorské lize začalo s půlhodinovým zpožděním. Ostravský Baník totiž cestou k zápasu zdržela autonehoda a do areálu Bavlna přijel deset minut před plánovaným úvodním hvizdem. Úvod zápasu patřil domácímu týmu, na konci prvního poločasu však převzali otěže hry hosté a vyhráli rozdílem třídy.

A jako by se pozdní příjezd podepsal na koncentraci hráčů v modrém. První minuty byly totiž zcela v režii domácích borců. Úvodní nápor vyvrcholil hned v 6. minutě gólem, když z levé strany přihrál David Drozd na hranici vápna volnému Krajákovi a ten svoji první šanci hned přetavil v branku, 1:0. Hradecké rychlá branka nikterak neukolébala, a i nadále ohrožovali Matějku v brance Baníku, když si například krásně naběhl za obranu Zbudil, ale poslední dotek s míčem mu nevyšel a vyběhnutý ostravský gólman mohl pohodlně míč ukrýt do své náruče. Zhruba po čtvrthodině hry měl velkou šanci také kapitán Zezula, ale prostrčení podél vyběhnutého Matějku skončilo těsně vedle tyče.

Po úvodním náporu se hra vyrovnala a Baník Ostrava se párkrát dostal na dostřel Stejskalovy svatyně, ale projektily vypuštěné slezským týmem míjely hradeckou branku. Votroci v těchto fázích utkání hrozili spíše z brejků a jeden z nich využil opět hradecký střelec Kraják a zvýšil na 2:0.

Obdržená branka však čtvrtý tým tabulky řádně nakopla. První zkorigování bylo hodně nešťastné, když si rychlonohý Behan na hranici vápna obhodil domácího Fenze a prudký centr si za záda vlastního brankáře srazil Vyšehrad, 1:2. O minutu později, respektive o čtyři, bylo ještě hůř a v obou případech se prosadil hostující Půda. V prvním propálil vše, co mu stálo v cestě a o chvíli později se prosadil hlavou a stanovil poločasový výsledek na 2:3.

Možnost navýšit skóre měl hned zkraje druhého poločasu Behan z přímého kopu, ale domácí brankář byl proti a dobře umístěnou standardku vyboxoval do bezpečí. Naopak na druhé straně mohl hned vzápětí srovnat David Drozd, ale jeho střela z první skončila jen na boční síti ostravské branky.

Druhý poločas byl hodně neurovnaný a od šedesáté minuty s převahou hostí, kteří si sice moc šancí do té doby nevytvořili, ale bohužel dvě z nich po hodině hry využili v rozmezí třech minut ostravský Jakub Šašinka, který se prosmýkl kolem středních obránců a navýšil skóre na 2:4, a Zdeněk Behan. Ten se prosadil hlavou a uparvil průběžný stav na 2:5. V těchto chvílích zápasu to s Votroky nevypadalo vůbec růžově a na jejich branku se valil útok za útokem. Nebezpeční byli hlavně Jakub Šašinka a Zdeněk Behan, kteří však žádnou ze svých šancí nevyužili. Další změnu skóre tak zařídil svým třetím gólem v utkání Kamil Půda, který proměnil pokutový kop za faul Vyšehrada na pronikajícího Celbu, 2:6.

Mladí Votroci tak po slibném začátku utkání nakonec výsledkově nezvládli a prohráli vysokým skóre. Letošní sezónu tak zakončili na dvanáctém místě se ziskem 35 bodů.

FC Hradec Králové jun. – FC Baník Ostrava jun. 2:6 (2:3)

FC Hradec Králové: Stejskal – Fenz, Vyšehrad, Drozd Pavel, Drozd David – Habrman (46. Jeníček), Zezula, Vukčevič (63. Holeš Roman), Dědeček – Zbudil, Kraják

FC Baník Ostrava: Matějka – Celba, Plesník, Honiš (46. Švehlík), Kaliský (88. Telnar) – Mondek, Šichor, Půda, Šašinka Ondřej, Behan – Šašinka Jakub

Branky: 6., 36. Kraják – 39. vlastní (Vyšehrad), 40., 43., 84 Půda, 6O. Behan, 63. Šašinka Jakub, ŽK: Vyšehrad, Dědeček - Šašinka Ondřej, Rozhodčí: Ginzel – Hock, Arnošt