Junioři se rozloučili s premiérovým ročníkem remízou

3. 6. 2013   |   Redakce
FC Hradec Králové jun. – SK Dynamo České Budějovice jun. 1:1 (0:0)

Před utkáním se odehrála menší slavnost. K utkání totiž nastoupil naposledy v černobílém dresu Milan Fukal, vedení klubu se s ním rozloučilo a poděkovalo mu za odvedené výkony.

Úvod utkání závěrečného dějství Juniorské ligy se pak nesl spíše bojem mezi vápny, bez vyložených šancí. Vzrušení přinesla pouze 30. minuta a přímý volný kop Malakyana, jenže kmenový hráč Plzně si na pozorného Zavřela nepřišel.

Hned na začátku druhého poločasu měli velkou šanci domácí Hofman a Sixta, ale ani jeden na hostujícího gólmana nevyzrál. Po hodině hry přišla fotbalová paráda Matěje Ptáčka. Ten si excelentně zpracoval těžký míč a pálil z „první“, jenže v dráze letu míče bylo břevno. Gólová paráda tak přišla v 71. minutě, agilní Krčál zatáhl míč k brankové čáře soupeře, dal „pod sebe“ a Matěj Ptáček pálil do „šibenice“ Maruškovy svatyně, 1:0.

Radost z vítězství však domácím sebral pět minut před závěrečným hvizdem Radouch a jeho proměněný pokutový kop, který sudí Hrubeš nařídil za hraní rukou v pokutovém území. Na stavu již nezměnily ani šance Ptáčka a Langra.

Vzhledem k výhře olomoucké Sigmy obsadili Votroci konečné 4. místo tabulky Juniorské ligy s celkovým počtem 63 bodů.

Sestava FC Hradec Králové: Zavřel – Bodlák, Fukal, Novák, Krčál – Bláha, Ptáček, Novotný (78. Vobejda), Sixta, Krolop – Hofman (62. Langr)
Sestava SK Dynamo České Budějovice: Maruška – Dvořák, Riegel, Sláma, Novotný – Cihlář (51. Radouch), Růžička (89. Čadek), Slavík, Horák – Malaykan (77. Petráň), Vaněk (62. Repa)

ŽK: Krolop - Malakyan, Novotný, Počet diváků 180