Junioři se Znojmem pouze remizovali

7. 9. 2015   |   Redakce
V dalším pokračování Juniorské ligy přivítali mladí Votroci tým Znojma. Přes celozápasovou převahu však v konečném účtování brali ze zápasu pouhý bod za remízu 1:1.

FC Hradec Králové jun. – 1.SC Znojmo jun. 1:1 (1:0)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Hlavsa, Drozd P., Václavek, Drozd D. – Dědeček (85. Chocholatý), Vyšehrad (78. Sluka), Zezula, Hable, Zdržálek (66. Hynek) – Kraják

1.SC Znojmo jun.: Konvalina – Daviděnko (46. Morong), Zezula Tadeáš, Lapeš, Pokorný – Staňa (89. Kozynets), Nehyba, Alaca, Yilmaz (89. Sokol), Hřebejk – Bogner (71. Slavík)

Branky: 17. Zezula Martin, 75. Vyšehrad, 76. Hable, 90. Ordelt – 63. Alaca, ŽK: Václavek, Rozhodčí: Julinek – Blažej, Hock, Počet diváků: 60

Domácí tým vstoupil do utkání aktivně a během první čtvrthodiny měl územní převahu. Ta nabídla dvě šance kapitána Zezuly, přičemž ta druhá ze sedmnácté minuty znamenala vedoucí branku. Kombinační akci celého útoku zakončil pohotovou střelou ze střední vzdálenosti pod břevno hostujícího Konvaliny, 1:0.

V 29. minutě byla k vidění povedená kombinační šance domácího týmu, když si za obranu naběhl Kraják a z úhlu se rozhodl zakončit střelou. Jeho ostrá rána na přední tyč však těsně branku minula. Tribuny si hodně nahlas vzdychly o pár minut později, kdy Jan Hable kolmicí vysunul opět dobře naběhnutého Krajáka. Jeho střelu vyběhnutý Konvalina vyrazil přímo k nohám Vyšehrada, který však střelou z první opuštěnou branku přestřelil hodně vysoko nad. O chvíli později měl další příležitost Kraják, ale jeho střelu z otočky Konvalina zlikvidoval.

V průběhu prvního poločasu se hosté dostávali na dostřel hradecké branky jen zcela výjimečně. Tou výjimkou byla čtyřicátá minuta, když si domácí obrana centrovaný míč málem srazila do vlastní sítě. Na rozdíl dvou gólů mohl v závěru prvního dějství navýšit Vyšehrad, který využil zaváhání soupeře při zakončení a vyběhnutí hostujícího gólmana do hloubky pole. Kopnutý míč z půlky hřiště mu však sklouzl z nártu a ze střely byla spíše přihrávka na naběhnutého Krajáka. Ten se však v následném souboji jeden na jednoho neprosadil a ze slibně vyhlížející akce tak nebylo nic.

I druhou půli začali domácí aktivně. Hned v jejím počátku ohrozil dvakrát branku soupeře David Drozd a po samostatné akci měl velkou příležitost Zezula. Ovšem gólově z ničeho nic uhodilo na druhé straně. Po faulu na polovině hřiště hosté rychle rozehráli, na míč si naběhl za obranu Votroků nikým nekrytý Alace, který si kličkou poradil s vyběhnutým brankařem i dobíhajícími obránci a do prázdné branky srovnal vývoj utkání na 1:1.

Po obdržené brance domácí zvýšili své úsilí a výsledkem bylo několik velice zajímavých šancí, jako například střela Pavla Drozda ze vzdálenosti 20 metrů a mnoho dalších. Svěřenci trenéra Mejtského měli v závěru utkání doslova drtivou převahu, ale bohužel nedokázali ani jednu z nabídnutých šancí proměnit, takže konečný účet zněl 1:1.