Junioři přehráli Příbram a po zásluze si připsali další tři body

2. 9. 2013   |   Redakce
FC Hradec Králové jun. – 1. FK Příbram jun. 3:1 (1:1)

Utkání dvou celků, které budou na konci sezóny určitě figurovat v horních partiích tabulky, začali lépe domácí. Avšak jejich tlak vyústil do příležitostí bez střeleckého zakončení. To na druhé straně se v sedmé minutě prosazoval do brankové šance Brandner, ale na Zavřela si nepřišel. Velkou příležitost měl v 15. také hostující Kilián, když mu byla „nabídnuta“ exekuce volného kopu z hranice velkého vápna. Dobře zahranou standardní situaci však zpod břevna bravurně vytáhl opět Zavřel.

V těchto chvílích zápasu měli hosté územní převahu, kterou také využili k vstřelení úvodní branky. Hostující Barák si naběhl na centr a hlavičkou poslal míč za záda domácího Zavřela, 0:1.

Obdržená branka Votroky nesrazila, ba naopak nakopla. Po sérii pěkných kombinací přišla ta gólová. Přímý kop rozehrával nacvičeným signálem Schwarz na rozeběhnutého Krajáka, ten lehkým obloukem poslal před branku Příbrami, kde nejvýše vyskočil Pillár a skóre srovnal, 1:1. Votroci i nadále pokračovali v ofenzivě a pět minut před poločasovou přestávkou měl na své kopačce další obrovskou příležitost Bodlák, ale ten správný čas ke střelbě do opuštěné branky prováhal, a tak míč nakonec poslal vysoko nad příbramskou branku.

V úvodu druhého poločasu přišla opět krásně zahraná standardní situace z kopačky Petra Schwarze, na kterou si nejvýše naskočil Shejbal a rozvlnil síť příbramské branky. Bohužel branku neuznal pomezní Šob pro domnělý ofsajd. Honza Shejbal hlavičkoval po deseti minutách ještě jednou, a to po centru Krajáka, jenže míč tentokrát skončil těsně vedle.

Gól si mohli domácí diváci opět zakřičet až po hodině hry, kdy brejkovou situaci v poměru 3:2 pro domácí borce zakončil nejprve Zec do vyběhnutého gólmana hostí, aby vyražený míč vzápětí vrátil za jeho záda Langr, 2:1.

Další potlesk na otevřené scéně si vysloužila hlavička střídajícího Bláhy, kterou Štěpanovský konečky prstů vytěsnil na roh. Veseleji pak bylo deset minut před koncem, kdy utekl Bláha a vystřelil. K vyražené střele se dostal Vobejda, který ideálně předložil Zecovi a ten se v podobných situacích nemýlí, 3:1.

V závěru utkání ještě hostující Dušek orazítkoval tyč Zavřelovy branky a na druhé straně Bláha protáhl Štěpanovského. Závěr již byl plně v režii Votroků, kteří si vítězství pohlídali a po zásluze si připsali další tři body do tabulky Juniorské ligy.

Sestava FC Hradec Králové: Zavřel – Bodlák, Pillár, Krčál, Kratochvíl (50. Vobejda) – Kraják, Soukup, Schwarz (80. Jukl), Shejbal (71. Bláha) – Zec (88. Pago), Langr
Sestava 1. FK Příbram: Štěpanovský - Čížek, Soldát, Kvída, Krameš – Brandner, Kilián, Šindelář, Barák (80. Dušek) – Kraus, Kayamba

Branky: Pillár 38., Langr 59., Zec 80. - Barák 25., ŽK: Vobejda, Zavřel - Čížek, Rozhodčí Ochotnický – Nádvorník, Šob, Počet diváků 280