Junioři potřetí v řadě remizovali

16. 10. 2012   |   Redakce
1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 3:3 (3:1)

Fanoušci juniorské soutěže v pondělním podvečeru viděli utkání dvou různých poločasů. Po dvaceti pěti minutách vedlo Slovácko 3:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by neměli domácí hráči dovést utkání do vítězného konce. Do hradecké svatyně se postupně trefil Haša z pokutového kopu, aby o devět minut později přidal svůj druhý gól v zápase. Skoro z rozehrávky zvýšil z brejku na 3:0 domácí Zelinka. Opak však byl pravdou. Ještě do poločasu stačil snížit Krčál, který se dostal k odraženému míči a rybičkou upravil poločasové skóre na 3:1.

Ve druhém poločase nejprve mohl zvýšit skóre ve prospěch Slovácka Kerbr, ale jeho střelu vyrazil brankář Vízek. A tak se potvrdilo otřepané fotbalové přísloví " Nedáš, dostaneš", a v podstatě z protiútoku si Furikův centr srazil do vlastní brány Banasík. Hosté mohli vyrovnat deset minut před koncem, ale Krejčík ve stoprocentní šanci selhal. Nakonec se hráči FC Hradec Králové přece jen dočkali. Krásnou střelou do šibenice vyrovnal Vlček. Ve strhujícím závěru mohl nejprve Haša rozhodnout o vítězství Slovácka, ale hlavičkou míč nasměroval jen do tyče, i na druhé straně Ptáček rozezvučel konstrukci branky Slovácka, a tak utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 3:3.

Luboš Prokopec, trenér: "V prvních dvaceti pěti minutách jsme podali zcela laxní, bezzubý výkon, za což nás soupeř po zásluze potrestal. Jsem rád, že kluci i za nepříznivého stavu zmobilizovali své síly a dokázali jsme zápas alespoň vyrovnat. Je pro nás všechny k zamyšlení, že ve třech po sobě jdoucích utkáních se soupeř ujal vedení a my jsme museli dotahovat."

Sestavy
1. FC Slovácko: Urbánek- Malý (81. Jeleček), Banasík, Kleiber (76. Ondica), Bartoš (90. Svízela), Haša, Kerbr, Prajza, Zelinka (66. Borusík), Martykán, Křivánek

FC Hradec Králové: Vízek - Shejbal (46. Malý), Hofman (59. Krejčík), Ptáček, Krčál, Doležal (28.Štulajter), Novotný (75. Bodlák), Kopáč, Novák, Furik, Vlček

Branky:14. Haša (pen.), 23. Haša, 25. Zelinka - 41. Krčál, 65. Banasík (vla.), 83. Vlček

ŽK: Martykán, Svízela, Rozhodčí: Paták - Tacina, Ogrodník, Počet diváků: 50