Junioři porazili stejně starý tým Baumitu Jablonec

24. 1. 2013   |   Redakce
Ve středu sehráli naši juniorští fotbalisté další přípravné utkání, tentokrát s pátým týmem Juniorské ligy FK Baumitem Jablonec. Zápas se odehrál na nové umělé trávě, bohužel díky klimatickým podmínkám dělal pohyb všem hráčům mírné problémy a tak hlavně v prvním poločase nebyla nouze o velký počet nevynucených chyb.

FK Baumit Jablonec – FC Hradec Králové 1:3 (1:0)

Oba týmy se snažily hrát kombinační fotbal, do dvacáté minuty se však nic vážného neudálo ani před jednou brankou. Ve 22. minutě měl dobrou střeleckou příležitost Furik, v dobré pozici však přestřelil. Soupeř udeřil o pět minut později, když proměnil správně nařízenou penaltu.

Hradečtí mladící však vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned v 50. vyrovnali po ukázkovém zakončení Jiřího Bláhy, který o deset minut později strhl vedení na stranu našeho týmu. Třetí branku přidal hlavou Jan Shejbal. V posledních pěti minutách měli ještě velmi dobré příležitosti hradečtí Sixta a Krolop, ale bohužel své šance nedotáhli do gólového efektu.

V sobotu se naši junioři utkají v dalším přípravném utkání od 11:00 hodin s účastníkem ČFL MFK Chrudim. Zápas se hraje na umělé trávě v Chrudimi.

Sestava FC Hradec Králové jun.: Zavřel – Doležal, Novák (46´ Krčál), Hock, Bodlák – Sixta, Kopáč (46´ Krolop), Novotný (46´ Dvořák) – Furik (46´ Krejčík), Bláha, Shejbal

Branky: 2x Bláha, Shejbal

Luboš Prokopec, trenér: „Díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase se nám podařilo vstřelit tři branky a nepříznivý výsledek z prvního poločasu otočit.“