Junioři porazili Spartu Praha 2:1

10. 9. 2012   |   Redakce
V dalším kole Juniorské ligy zvítězili Votroci nad Spartou Praha 2:1. Autorem obou gólů byl Asim Zec.

FC Hradec Králové jun - AC Sparta Praha jun 2:1 (0:0)

Votroci vstoupili do zápasu trochu nervozněji, nežli obvykle. Přesto však tým Sparty Praha přehrávali a většina poločasu se odehrála před svatyní sparťanského brankáře Nguyena. Hráči FC Hradec Králové si v první půli vytvořili dvě brankové příležitosti, které však Zec ani Shejbal nedokázali proměnit.

O poločasové přestávce se trenér Prokopec snažil své hráče uklidnit a vyplatilo se. Dvěma brankami Asima Zece se dostali Votroci do vedení, které patnáct minut před koncem utkání pouze korigoval z pokutového kopu Konate.

Votroci si za dnešní výkon tři body zasloužili a po výhře se usadili na prvním místě Juniorské ligy. V utkání také obstáli dvě nové tváře Votroků Jánošík a Halilovic. Peter Jánošík v dopoledních hodinách podepsal s naším klubem smlouvu, o smlouvě bosenského hráče se teprve bude jednat.

Luboš Prokopec, trenér: "V prvním poločase jsme byli zbytečně nervózní a ztráceli příliš míčů v kombinaci. Ve druhém poločase jsme se uklidnikli a na naši hře se to projevilo. Po zásluze jsme se dostali do vedení, které jsme do 90. minuty uhájili. Myslím, že naše výhra je zasloužená. Poděkování také směřuje našim výborným fanouškům, kteří opět přišli v hojném počtu."

FC Hradec Králové: Zavřel – Bodlák, Shejbal, Jánošík, Ptáček (76. Novák), Krčál, Doležal, Novotný, (86. Malý), Kopáč (90. Vlček), Zec (88. Krejčík), Halilovič.

AC Sparta Praha: Nguyen – Macháč (46. Barciaga), Hronek "K", Breda, Nový, Reiter (79. Kalaš), Folprecht (46. Griffiths), Bulut, Tomášek, Konate, Kraják (46. Golovko).

Branky: Asim Zec 2 - Konate

Rozhodčí:Trávníček – Hock, Kembický, Počet diváků 520