Junioři porazili Dynamo České Budějovice

3. 4. 2017   |   Redakce
Votroci zažili excelentní vstup do zápasu, když již po několika málo vteřinách se radovali z úvodního gólu. V utkání 22. kola Juniorské ligy nakonec proti Jihočechům slavil výhru 4:1, pod kterou se se svými góly podepsali dvakrát Miker, jednou Dostál a smolař Havel, který si vstřelil vlastní gól.

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím Votrokům. Už po minutě hry se Hradečtí dostali do vedení, když se k míči dostal Jiří Miker a pohotovou střelou rozvlnil síť za zády Rotbauera. Hosté mohli za šest minut odpovědět po standardní situaci, ovšem tu obrana domácích se štěstím přestála a neinkasovala.

Domácí byli v pokračujícím průběhu prvního poločasu stále aktivnější a vytvářeli si šance. Zvýšení náskoku se dočkali ale až deset minut před půlí, kdy se po rychlé akce z pravé strany dostal balón k Janu Dostálovi a ten pohotově zakončil.

Do druhého poločasu vstoupily aktivněji České Budějovice, ale ze svých úvodních šancí nic nevytěžily, a tak přišel trest. Ve vápně se rychle zorientoval Jiří Miker a povedenou ranou zaznamenal svůj druhý zásah v zápase, a hlavně zvýšil náskok Hradce na tři branky.

Za minutu se však Jihočeši vrátili do hry, když se po křídelním brejku dostal míč na volného Lukáše Bálka, který rychlou střelou vrátil svůj celek na zbývajících dvacet minut do hry. Dynamo se snažilo s výsledkem ještě něco udělat, ale do šancí se dostávalo jen sporadicky.

Votroci se všem situacím ubránili a čtvrthodinu před koncem definitivě pojistili své vítězství, když si po centru ze strany srazil míč nešťastně do vlastní sítě hostující Lukáš Havel. Závěr zápasu už si domácí s tříbrankovým náskokem v zádech pohlídali a po výsledku 4:1 získali tři body do tabulky Juniorské ligy.

Stínem utkání je zranění svalu Adama Vlkanova, který se po dvouměsíční absenci zaviněné natrženými vazy v kotníku vrátil na hřiště. Bohužel, rekonvalescence hbitého záložníka bude dva až tři týdny pokračovat.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 4:1 (2:0)

Branky: 1. a 54. Miker, 36. Dostál, 73. Havel (vl.) – 56. Bálek. Rozhodčí: Adámková – Petřík, Podaný. ŽK: Bláha – Bálek, Jenne. Diváci: 20.

FC Hradec Králové: Dunda – Václavek, Holeš, Zbudil (75. Li Haroan), Brokeš, Vlkanova (28. Hynek), Žondra (80. Chocholatý), Dostál, Bláha (79. Střelec), Bederka, Miker (80. Kollár).
SK Dynamo Č. Budějovice: Rotbauer – Kadlec (79. Rottenborn), Jenne, Havel, Tomášek (84. Vlk), Bálek, Kouadio, Škoda (67. Dolejšek), Frnoch (87. Kubata), Smetana (57. Fišer), Krejčí.