Junioři otočili zápas až v samém závěru

18. 8. 2014   |   Redakce
Domácí šli do utkání s cílem přesvědčit přítomné diváky o svých herních kvalitách a porvat se o juniorské body. To se jim podařilo až v samotném závěru, když otočili jeho stav v závěrečné desetiminutovce.

Utkání začalo vyrovnaně. První vážnější příležitost měl po samostatném úniku domácí Heger, ale jeho střela podél vyběhnutého gólmana Kloudy skončila těsně vedle levé tyče.

Varnsdorf byl v úvodu utkání více jak vyrovnaným soupeřem a vytvořil si také několik zakončení. Tak například hradecký levý bek Kratochvíl musel na brankové čáře vyhlavičkovat dorážku Čurgaliho, aby hned vzápětí gólman Jehlička vytáhl Eliášovu dalekonosnou střelu zpoza vápna.

Po půlhodině hry již ze strany Varnsdorfu gólově „zahřmělo“. Hostující Halbich si na hranici vápna zpracoval míč, obešel nejprve Zezulu, pak také stopera Vyšehrada a střelou po zemi k tyči nedal Jehličkovi šanci, 0:1.

Votroci se v druhém dějství snažili alespoň o srovnání výsledku. K tomu měl velmi blízko po hodině hry nejdříve Heger, ale jeho jemná teč hlavou skončila těsně vedle varnsdorfské brány. Hned vzápětí trefil brankovou konstrukci jeho spoluhráč Matěj Káva. Do třetice varnsdorfského gólmana již Vyšehrad překonal, ale bohužel s pomocí ruky, což neuniklo pozornosti rozhodčího Nenadála a hradeckého stopera potrestal žlutou kartou.

Velkou šanci, navýšit svůj náskok, měl v 66. minutě střelec Halbich z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu Jehličky na pronikajícího Prieložného. Hradecký gólman svoji chybu napravil vynikajícím zákrokem a pokutový kop nadvakrát zneškodnil.

Srovnat skóre se podařilo deset minut před závěrečným hvizdem střídajícímu Markovi Langrovi, který dorážel do odkryté branky Varnsdorfu, 1:1. Této situaci předcházel souboj Honzy Hableho s hostujícím gólmanem Kloudou, z kterého vítězně a naprosto čistě vyšel domácí středopolař a na brance měl lví podíl.

V samotném závěru se Votroci natlačili do pokutového území svého soupeře a zvýšená aktivita se vyplatila v nastavené době hry. Hostující obránce fauloval na hranici malého vápna pronikajícího Jana Hableho a nařízený pokutový kop „angličanem“ proměnil Vobejda.

Domácí si vítězství zasloužili hlavně za zlepšenou hru v druhém poločase a po zásluze si připsali další tři body do tabulky Juniorské ligy.

FC Hradec Králové – FK Varnsdorf 2:1 (0:1)

FC Hradec Králové: Jehlička – Zezula, Vyšehrad, Drozd Pavel, Kratochvíl – Vobejda, Hable – Kopřiva (46. Týfa), Káva, Heger (80. Drozd David) – Vágner (75. Langr)

FK Varnsdorf: Klouda – Šimonik, Vomáčka, Čurgali, Urbánek – Kučera (60. Chlan), Polanský, Eliáš, Mpong (83. Bulíř) – Halbich, Prieložný (67. Hauer)

Branky: 80. Langr, 92. Vobejda - 34. Halbich, ŽK: Jehlička, Vyšehrad, Heger - Halbich, Prieložný, Eliáš, Šimoník, ČK: Eliáš (2. ŽK), Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Šob, Počet diváků 160