Junioři odjeli z jihu Čech s prázdnou

27. 9. 2016   |   Redakce
V sestavě Dynama naskočili hráči širšího kádru A-týmu. V brance se představil Kamil Hajdušek, obranu vyztužili Hric s Vaňkem a Frnochem, v záloze od začátku hráli Wermke, Hála, Řezáč nebo Bálek. Naopak votroci naskočili s ryze juniorskou sestavou, přesto byli domácím vyrovnaným soupeřem.

V prvním poločase se převaha obou týmů přelévala ze strany na stranu. Hra byla plná nepřesností, předfinální i finální váze u obou celků vázla. Gólman Dynama moc práce neměl, to hostující muž v rukavicích musel řešit skákavou ránu Křiváčka nebo náběh Řezáče z pravé strany.

Chvíli před poločasem zkusil napálit skákající míč Zbudil, Hajduškovu svatyni ale přestřelil. A tak udeřili ve 43. minutě svěřenci Petra Skály. Po zmatcích při rozehrávce Hradce se za obranou hostů ocitl osamocený Patrik Švantner a svůj samostatný únik vyřešil zkušeně. Svým gólem poslal Českobudějovické do poločasového vedení 1:0.

Po pauze už byl na hřišti jenom jeden tým. Domácí začali aktivně a Švantner měl hned dvě velké šance, ale hlavou ani jednou neskóroval. Pak se v 58. minutě dostali Jihočeši do přečíslení dva na jednoho, na hranici vápna byl Křiváček faulován a z následného přímého kopu Roman Wermke trefil parádně šibenici na straně brankáře. Pak začal festival domácích spálených šancí.

O chvíli později šli Českobudějovičtí čtyři na jednoho, Řezáč ale zahnal Křiváčka z ideálního střeleckého úhlu a byl z toho jen roh. V 72. minutě Kadlec šikovně posunul míč na Hálu, který sám před gólmanem „píchl“ balon jen těsně mimo. Pak po jednom z rohů hostů šel sám na branku Švantner, ale sám se zahnal až do rohu. Vrátil míč Hricovi, který se uvolnil, ale i on v zakončení selhal.

Poslední stoprocentní příležitost v samotném závěru spálil Švantner, který pohrdl přihrávkou od Škody a zblízka přestřelil. Votroci si za celý zápas nevypracovali jedinou opravdovou šanci a zaslouženě na jihu Čech prohráli. Naopak Dynamo slaví po výhře 2:0 první letošní domácí tříbodový zápas.

Michal Šmarda, trenér: "Jedeme čtyři hodiny do Budějovic, abychom předvedli takovýto fotbal. nyní mužstvo nehraje dobře a chybí mi u něj jakákoliv fotbalovost, rozehrávka odzadu, jakákoliv konstruktivista. Ta se nám nedaří vůbec. Když od ní chceme opustit a hru zjednodušit, tak nám zase chybí hra na druhý balón, odražené míče, předvídavost hráčů, odpadáme v soubojích ... Včera byl soupeř v těchto směrech lepší. O fotbalovosti Českých Budějovic netřeba hovořit, protože to bylo podobné jako u nás. Utkání bylo spíše naivní. A když k tomu připočítáme naše chyby v obraně, které soupeř potrestal, tak je z toho porážka 0:2. V posledních dvou utkáních, tedy v Budějovicích a doma s Brnem, netrefíme branku, takže přirozeně nemůžeme dát gól. Nic víc k utkání nemám ..."
SK Dynamo České Budějovice jun. - FC Hradec Králové jun. 2:0 (1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice: Hajdušek – Řezáč, Frnoch, Tomášek, Vaněk – Wermke (71. Kadlec), Křiváček (77. Škoda), Hric, Hála, Bálek (89. Krejčí) – Švantner.

FC Hradec Králové: Ordelt – Dostál, Vyšehrad, Václavek, Holeš R. – Vukčevič (60. Mokrejš) – Habrman (83. Fenz), Brokeš, Chocholatý (60. Šejvl), Novák – Zbudil.

Branky: 43. Švantner, 59. Wermke. Rozhodčí: Matoušek – Hocek, Němec. ŽK: Hála – Vyšehrad, Chocholatý. Diváci:58.