Junioři odevzadali všechny body Příbrami

4. 4. 2016   |   admin
Nominace hned osmi hráčů A mužstva slibovala zajímavou podívanou v rámci 26. kola Juniorské ligy, kdy Votroci hostili 1. FK Příbram. Fanouškům se tak v pondělním odpoledni v SCM Bavlna představil například Honza Stejskal, který v minulém týdnu společně s Danem Trubačem (ten také posílil juniorský tým) reprezentoval Českou republiku v kvalifikaci o EURO do devatenácti let, dále na trávník vyběhl například Peter Nworah, Petr Mareš, Marek Krátký a další svěřenci trenérů Frimmela a Pilného. Ovšem ani takto posílený tým na Příbram nestačil.

Utkání nezačalo pro domácí příliš šťastně, když se hned v jedenácté minutě gólově prosadil hráč Příbrami, reprezentant Lotyšska Valerijs Šabala, který si na hranici vápna poradil s bránícím Kratochvílem a technickou střelou uklidil míč do šibenice Stajskalovy branky, 0:1. Votroky však inkasovaná branka nerozhodila a na dlouhé minuty uzamkli hosty na jejich půlce. Byli v nadcházejících minutách aktivnějším týmem a například jen centimetry chyběli Petru Marešovi, aby se ve dvacáté minutě prosadil ze standardní situace a Honzovi Shejbalovi zas podařenou střelu zpoza vápna konečky prstů vyškrábl příbramský Kočí o několik okamžiků později.

Velkou příležitost měl v pětadvacáté minutě Peter Nworah, který se sám s míčem objevil před příbramskou brankou, ale Kočího nepřekonal. Z dorážky nebyl úspěšný ani dobíhající Mareš. Ke konci poločasu však hostující mladíci hru vyrovnali a na straně domácích již k žádnému ohrožení soupeřovy svatyně nedošlo.

Druhé dějství začal utěšenou střelou hostující Hlinka. Jeho projektil však mířil těsně nad Stejskalovu branku. V 57. minutě mohl do vyložené šance poslat Nworah Lukáše Krajáka, ale hradeckého hráče podržel za dres hostující Divíšek a tím mu znemožnil odcentrovat. Za svůj přestupek sice inkasoval z rukou rozhodčího žlutou kartu, ale de facto zabránil jistému kontru mladého hradeckého útočníka do otevřené příbramské obrany.

Votroci v druhých pětačtyřiceti minutách byli častěji na míči, ale svoje šance dotáhli pouze na hranici vápna. Do vyložených brankových šancí se nedostali. Výjimkou snad byla střela Petra Mareše z osmdesáté minuty, která jen těsně minula břevno soupeřovy branky. Zakončení sklidilo potlesk přítomných diváků. Do konce utkání však již nic podobného nenastalo, a tak Votroci, posíleni o hráče áčka, tak trochu překvapivě podlehli příbramským mladíkům o jeden gól.

FC Hradec Králové jun. – 1.FK Příbram 0:1 (0:1)

FC Hradec Králové jun.: Stejskal – Krátký, Vyšehrad, Zezula, Kratochvíl (66. David Drozd) – Shejbal (72. Hlavsa), Mareš, Trubač, Javůrek (58. Zdržálek) – Kraják, Nworah
1.FK Příbram jun.: Kočí – Červeňák, Chaluš, Divíšek, Junek – Vošahlík (69. Laňka), Hlinka (58. Bouček), Moravec (84. Kurtiaschvili), Brandner – Šabala (89. Hájek), Květ (58. Ježdík)

Branky: 11. Šabala, ŽK: Junek, Divíšek, Šabala, Rozhodčí: Váňa – Kubr, Hock, Počet diváků: 180