Jiří Janoušek: Když nedáme gól, nemůžeme uspět. Zlín byl efektivnější

25. 9. 2016   |   Redakce

Po utkání se Zlínem, kterému Votroci podlehli 2:0, jsme požádali o krátké zhodnocení našeho defenzivního záložníka Jirku Janouška. Ten mluvil také o příštím utkání v Plzní, které sehrají fotbalisté Hradce Králové v neděli od 20.00 v Doosan Areně

Jirko, vím, že se ti do rozhovoru po ztracených bodech se Zlínem moc nechce, přesto tě poprosím o alespoň stručné ohlédnutí za zápasem.
Od prvních minut bylo vidět, že kvalita Zlína je o třídu výš než Brna či Příbrami. Soupeř byl velmi důrazný, agresivní v osobních soubojích. Možná jsem očekával od hráčů vedoucího celku tabulky víc techniky, ale oni mi jako tým ukázali, že jsou na špičce právě proto, že od první do poslední minuty šlapou na plno, pokud jde o nasazení, agresivitu, napadání.

Takže se proti nim hraje obtížně?
Přesto jsme cestu, jak s nimi hrát, našli. Měli jsme míč, hlavně ve druhém poločase, častěji na kopačkách. Samozřejmě, když nedáme gól, nemůžeme uspět a získat body. Ale jejich styl je velmi účinný, a pokud se jim bude dařit takto hrát i nadále a proměňovat svoje šance, budou štikou ligy. Brejky mají výborně naučené a znovu opakuji, dokáží je proměnit. Dali nám z nich obě branky a zaslouženě tak vyhráli.

Před námi je teď další těžký soupeř. Po aktuálním lídrovi ze Zlína máme před sebou úřadující plzeňské mistry ligy. Co od zápasu ve Štruncových sadech očekáváš?
Upřímně řečeno se domnívám, že to bude ještě těžší oříšek než dnešní soupeř. Plzeň k rychlosti a agresivitě přidává i technickou vyspělost všech hráčů. Pokud tam chceme uspět, musíme podat výkon na hranici našich možností. Doufám, že se nám bude dařit a domácí zkušený tým dokážeme překvapit!