Jeden gól na tři body nestačil

17. 4. 2015   |   Redakce
Hradečtí měli zápas dobře rozehraný, ale poslední patnáctiminutovka a hattrick zkušeného Gajdošíka stanovily konečnou podobu výsledku.

FK Fotbal Třinec –FC Hradec Králové 3:1 (0:0)

FK Fotbal Třinec: Brych – Kalfas, Minařík, Krejčí (C), Ferenc – Čelůstka (46. Zimka) – Malíř (46. Gajdošík), Kučera, Martynek (87. Melecký), Králíček (72. Pustka) – Gavlák (46. Gomola).

FC Hradec Králové: Jehlička – O. Kraják, Zezula, P. Drozd, D. Drozd – Vobejda (C) – Kayamba, Schwarz (54. L. Kraják), Zorvan (72. Ptáček), Heger (46. Lacina) – Langr.

Branky: 76. Gajdošík, 85. Gajdošík, 89. Gajdošík – 64. L. Kraják, Rozhodčí: Jakub Vojkovský – Radim Duda, Jaroslav Mikeska, Diváci: 45

Do utkání vstoupili hosté velmi aktivně, dařila se jim především kombinace ve středu pole a tak mnohdy domácím nezbývalo, než sáhnout k ostřejšímu zákroku a tudíž se na hřišti i žlutilo. Terčem byli techničtí středopolaři Schwarz se Zorvanem, Vobejdou a rychlonohý Joel. Langrovi se sice podařilo dostat míč do sítě ve 25. minutě, ale pro předchozí signalizovaný ofsajd nebyla branka uznána?!

Druhá půle už byla mnohem zajímavější než ta první. Po deseti minutách propadl centr Laciny k Joelu Kayambovi, jehož střelu ještě domácí se štěstím tečovali na roh. V 64. minutě gólman Brych podcenil lehký balon Vobejdy, mířící do jeho šestnáctky, míč mu proskotačil pod nohama a L. Kraják poslal votroky střelou do prázdné branky do vedení. Dlouho se pak nic velkého na hřišti nedělo, nepočítáme-li množství faulů zejména na straně Třince.

Čtrnáct minut před koncem se prosadili také domácí. Po tvrdém zákroku Gomoly na D. Drozda, jenž zůstal ležet, si Gajdošík za pokutovým územím našel odražený balon a poslal jej přesně k zadní tyči. Východočeši reagovali náporem, rychle chtěli náskok zpět. Ptáčkovu střelu zastavil zákrokem Brych, dorážku L. Krajáka už zajistili obránci. Pět minut před koncem Třinec otočil stav. Gomola prodloužil hlavou na Gajdošíka, který tváří v tvář Jehličkovi ho chladnokrevně přehodil.2:1. Třetí výhru v řadě stvrdili domácí minutu před koncem pohlednou akcí po pravé straně. Gomola měl spoustu prostoru a přihrávkou před odkrytou bránu vybídl Gajdošíka k hattricku, který slovenský záložník neodmítl, a stanovil konečný výsledek na 3:1.