Import bodů z Počernic se nekonal

12. 5. 2015   |   Redakce
Za pěkného počasí na útulném stadionu v Horních Počernicích odehráli mladí Votroci své mistrovské utkání 35. kola Juniorské ligy.

SK Slavia Praha – FC Hradec Králové 3:2 (1:1)

SK Slavia Praha: Hrubeš – Dostál, Möglich (46. Valenta), Bejbl (C), Kuchta, Červenka, Pelikán, Kodr, Kocourek (80. Brož), Zámečník, Prošek
FC Hradec Králové: Jehlička – D. Drozd, O. Kraják, Zorvan (46. Heger), P. Drozd, Vobejda (C), Langr (46. Pago), L. Kraják, Ptáček (74. Lacina), Zezula, Joel
Branky: 29. Zámečník, 65. Kuchta, 73. Červenka – 5. Zorvan, 80. Kraják L.

Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Šafránková, 85 diváků

A zahájili ho svižně. I když se domácí tlačili do první šance, tak skóre k překvapení všech otevřel již v páté minutě Zorvan, po pohledné kombinační akci Joela, když přízemní střelou překonal Hrubeše v domácí brance. 0:1 Do další příležitosti se dostal Joel v závěru první půlhodiny hry, ale jeho tečovaná střela skončila jen následným rohovým kopem bez gólového vyjádření. O dvě minuty později bylo srovnáno. To Červenka přihrál před branku, Jehlička stačil zasáhnout, ale po něm se dostal míč k Zámečníkovi a ten propasíroval balón se štěstím do sítě.

V druhé části se nejprve dostal v 54. minutě do stoprocentní šance sešívaných domácí Červenka, kterému nabil Zámečník, ale jeho umístěná střela skončila na tyči, aby poté opustila brankový prostor. Poté přišla desetiminutovka Hradeckých, ve které se klubaly na trávník jakési pološance, ale zůstalo jen u náznaku. Sprint domácího Červenky po levé straně a dorážka Kuchty otočila vývoj skóre na 2:1 pro sešívané. A bylo hůř. To když se ze skrumáže prosadil agilní Červenka a zvýšil na 3:1. Patnáct minut před koncem se ocitl po pěkné akci Laciny a přihrávce D.Drozda v dobré pozici Joel, ale mířil nad. Zdramatizování konce zápasu se chopil L. Kraják, když v 80. minutě utěšenou střelou z hranice vápna přetavil zpětnou přihrávku svého bratra Ondřeje v rozdílovou branku 3:2.

Závěr pak byl oboustranně hektický. Domácí Valenta poslal střelu jen do tyče a na druhé straně trefil po rohovém kopu O. Kraják jen protihráče.