I v pátém utkání po sobě berou body hosté

17. 11. 2014   |   Redakce
Divoký průběh mělo pondělní utkání 19. kola Juniorské ligy na umělé trávě hradeckého centra Slávie.

Hned z rozehrání se dostali hosté do zakončení, když Keller našel na vápně Spirkoskiho a ten nezaváhal, 0:1. V 8. minutě srovnal Kratochvíl po samostatné akci Kávy. Posledně jmenovaný se o chvíli později prosadil po volném přímém kopu Zorvana a domácí výsledek otočili na 2:1.

Vyrovnání hostů přinesla přesná hlavička Hrona, a o tři minuty později již hráči ve žlutém opět vedli 2:3. To domácí obrana nechala Spirkovskému dost času na to, aby vrátil napotřetí míč za záda vyběhnuvšího Jehličky.

Skóre srovnal šest minut po začátku druhé části hry Kratochvíl, jenž vrátil do branky vyraženou střelu Kávy, 3:3. Od této chvíle měli domácí mírně navrch, a i několik příležitostí strhnout vítězství na svou stranu. Leč bez efektu.

Po hodině hry se dostal na hřiště internacionál Koloušek a ve středu pole byla jeho přítomnost znát. Závěr zápasu byl pro Votroky, ostatně jako již po několikáté, tragický. Tři minuty před koncem prostřelil obranu z hranice vápna Hron a v poslední minutě pečetil výhru střelou na zadní tyč Mazel, 3:5. Byla to pátá střela mezi domácí tyče a pátý gól hostí.

FC Hradec Králové jun. - FC Vysočina Jihlava 3:5 (2:3)

FC Hradec Králové: Jehlička – Káva, D. Drozd (c), Heger (65. Pago), Kopřiva, Zorvan, P. Drozd, Vyšehrad, Langr (80. Vágner), Zezula, Kratochvíl.

FC Vysočina Jihlava: Soukup (69. Kolář) – Kriegsmann, Spirkovski (80. Pěnkava), Pedro, Zábrodský (63. Koloušek), Demeter, Duba, Mlakič, Keller (73. Mazel), Klusák, Hron.

Branky: 8. Kratochvíl, 11. Káva, 51. Kratochvíl – 1. Spirkovski, 33. Hron, 37. Spirkovski, 87. Hron, 90. Mazel

Rozhodčí: Zadinová – Vlasjuk, Šob.