Hradečtí dokázali otočit zápas na půdě rivala a patří jim Východní Čechy!

19. 4. 2016   |   Redakce
Hradečtí nastoupili do derby s několika změnami v sestavě. Trenér dal dnes přednost Zorvanovi před Trubačem, pro karty stál Nosek a Ottmar, které nahradili Chleboun a Lindr. Zraněného Plašila pak nahradil Mareš. Na stadionu Pod Vinici tak mohl začít zápas, kterému přihlíželo přes dva tisíce diváků, z toho dobrá třetina Hradečáků.

Dlouho očekávané utkání začalo šancí hradeckých. Už ve třetí minutě mohl po přímém kopu rozehraném Marešem umístit míč do branky na zadní tyči stojící Pázler, jeho nohu však míč přeskočil. Fusek o chvíli později zakončoval na druhé straně po odraženém míči. V 17. vyzkoušel Kim z nepřímého volného kopu našeho brankáře Jiřího Lindra, který jeho tvrdou střelu lapil. Hned z protiútoku pronikal do vápna Vlkanova po centru Toma Malinského a pěkně vypálil, bohužel však pouze do náručí pardubického brankáře.

Na druhé straně se dostal po dlouhém autovém vhazování Kakrdy k prodloužené hlavičce Řezníček, ale jeho rychlá střela z malého vápna skončila zhruba 4 metry vedle branky Jirky Lindra. Pardubičtí měli v těchto chvílích navrch. Na Kimův centru naskakoval Kudrna, jeho hlavička však hradeckou bránu těsně minula. Po delší době se Votroci znovu dostali k zakončení zhruba po půl hodině hry. Na Marešův centru z přímého kopu si nejvýše vyskočil kapitán Pavel Krmaš, jeho hlavičce však scházela potřebná přesnost. Poločas dále pokračoval bez výraznějších šancí, avšak domácí drželi míč častěji na svých kopačkách. To však platilo pouze do 41. minuty, kdy naskočil na centr zprava Petráň a poprvé tak překonal hradeckého gólmana a Pardubice zužitkovali převahu posledních minut – 1:0.

Do druhého poločasu provedl trenérský tým hned dvojitou změnu. Nenastoupili Schwarz s Janouškem, místo nich šli Trubač s Krátkým. A změna byla ku prospěchu. Hradečtí svého soka přehrávali a většina hry se odehrávala před vápnam domácích. Hned zktaje druhé pětačtyřicetiminutovky pronikl do vápna Pázler, jeho rána však byla zblokována na roh. Ten rozehrál Petr Mareš a na přední tyči míč zlehka tečoval naběhnutý Tomáš Holeš a míč zaplul na tu zadní -1:1! Po gólu votroci převzali iniciativu.

A za několik minut bylo ještě veseleji. Po prudkém přízemním centru Marka Krátkého se na přední tyči dostal k balonu Jan Pázler a jemnou tečí poslal votroky do vedení – 1:2! Votroci měli v těchto chvílích více ze hry. Po individuální akci Krátkého a jeho centru z hranice vápna se k míči dostal Filip Zorvan, který se uvolnil a vystřelil, jenže jeho projektil brankář ztečoval na své břevno, od kterého šel míč za bránu. V 73. minutě vysunul Trubač za obranu Pardubic Honzu Pázlera, který chtěl lobem překonat vyběhnutého Frydrycha, ale míč z jeho kopačky skončil až nad pardubickou brankou. Slibná příležitost přišla čtvrt hodiny před koncem, když se ve vápně dostal k míči Trubač, zpětnou přihrávkou našel volného Zorvana, který se pokoušel technickou střelou k tyči nasměrovat míč za záda Frydrych, ale míč skončil na těle jednoho z bránících hráčů.

Hra byla s blížícím se koncem stále více rozkouskovaná, Hradečtí nepustili pardubické do vážnější šance, naopak mohli sami přidat v úprku dva na jednoho v poslední minutě. Ani šance Adama Vlkanova, ani Pázlera se již nechytla, ale to nikomu z řad Votroků již nevadilo. Ti se naopak mohli radovat ze sladkého vítězství v derby a prvního místa průběžné tabulky! Pro letošní sezónu se můžou hradečtí fanoušci honosit přízviskem Východočeský král.

FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:2 (1:0)

FK Pardubice: Frydrych – Šejvl, Jeřábek, Vencl, Kakrda – Pospíšil, Řezníček, Kudrna (69. Kovář), Kim (78. Pánek) – Fusek (78. Fousek), Petráň.

FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Krmaš, Chleboun, Mareš – Janoušek (46. Krátký), Schwarz (46. Trubač) – Vlkanova, Zorvan (89.Bederka), Malinský – Pázler

Branky: 40. Petráň – 53. Holeš, 62.Pázler, ŽK: Kovář, Petráň -Mareš, Holeš, Chleboun, Krmaš, Malinský, Krátký, Lindr Rozhodčí: Berka– Kříž, Koval Počet diváků: 2147