Hradecký nepovolil Hradeckým naplno bodovat

20. 9. 2013   |   Redakce
Votroci mohou jen litovat, že i napodruhé si z hřiště soupeře, jímž tentokrát byla Viktoria Plzeň, neodváží plný bodový zisk. Svého soupeře především v první šedesátiminutovce kombinačně přehrávali a vytvářeli si i brankové příležitosti. S jejich nakládáním však měli problém a nechali tak vyniknout domácího brankáře Švihoříka.

Již v samém úvodu měli dvě, ale zase udeřilo na druhé straně, Střelu Pernglaua stačil Votroci odvrátit jen k Veselinovičovi, jenž balon špičkou kopačky usměrnil za záda ležícího Koubka. Hradečtí však nerezignovali a nadále produkovali dobrou kombinaci. Ta však končila před pokutovým územím. Ve 20. minutě se pěkně uvolnil Doležal, přihrávku směřoval na nabíhajícího Bláhu, který byl však od míče odstaven. Tatáž situace se opakovala o minutu později, Bláhovo zakončení šlo nad branku. Po půlhodině hry přišla pohledná akce Otroků. Doležal prostrčil Juklovi, který nezištně posunul míč Bláhovi a ten se nemýlil. Bylo srovnáno. Pět minut před poločasem povodili Votroci domácí obranu zprava do leva a zpět a Marek Langr dal finální přihrávku Doležalovi, jenž do prázdné branky stanovil poločasový výsledek 1:2.

Hned po přestávce měli na svých kopačkách dobré příležitosti Bláha a Langr. Prvně jmenovaný střílel vedle a při druhé zasáhl výborný Švihořík. Na druhé straně se v 53. minutě blýskl Koubek, který střelu střídajícího Rusňáky vytáhl na roh a vzápětí po něm hlavičku směřující pod břevno. V rozmězí 68. a 73. minuty se dostal do dvou šancí Jukl, ale Švihořík v prvním případě vykopl střelu nohou a v druhém z blízkosti rukou reflexivně nad břevno. Domácí nechtěli prohrát a vsadili vše na útok. Vyrovnat se jim povedlo v 88. minutě. To se do vápna prosmýkl Mlynařík, Koubek zasáhl, ale Hradecký do odkryté brány stačil dorazit.

Domácí tak zápas, jenž byl po většinu v režii Votroků, stíhací jízdou alespoň zremizovali.

Jaroslav Veselý, trenér: „po smolné první brance v naší síti jsme výsledek otočili zcela zaslouženě. Bohužel jsme opět, a to již po několikáté, neproměnili množství brankových příležitostí. Za což jsme byli v závěru utkání potrestáni. Problém naší ztráty vidím v tom, že jsme nedokázali pojisti naše vedení a v poslední dvacetiminutovce jsme byli pasivní“.

FC Viktoria Plzeň jun. - FC Hradec Králové jun. 2:2 (1:2)

FC Viktoria Plzeň: Švihořík – Krčál (48.Rusňák), Mlynařík, Hrubý, Lukeš, Veselinovič, Hradecký, Růžička, Libotovský, Pernglau (48.Lešek), Mariánus.

FC Hradec Králové: Koubek – Zezula, Soukup, Kučera (82.Bodlák), Vobejda, Krčál, Doležal (63.Pago), Langr, Novák, Bláha, Jukl (82. Týfa).

Branky: 5. Veselinovič, 88. Hradecký – 31. Bláha, 41. Doležal, Rozhodčí: M. Paták – Mokrusch, V. Paták, Diváci: 70, Žluté karty 1:4 73. Lukeš – 75. Bláha, 77. Kučera, 77. Vobejda, 79. Langr