Hradec Králové v další přípravě podlehl Sigmě Olomouc 2:1

2. 7. 2016   |   Redakce
V horkém letním počasí se hrál v prvním poločase pohledný fotbal, kdy padly hned tři branky. Za Olomouc se nejprve z pokutového kopu prosadil Plšek a druhý zásah přidal o pár minut později Chorý. Hradec kontroval ve 41. minutě, kdy se trefil Pavel Černý. Ve druhé půli se už kompletně obměněné sestavy prosadit nedokázaly, a proto druholigová Sigma porazila Hradec 2:1.

V Slatinicích nedaleko hanácké metropole patřil úvod první části Votrokům, kteří se kombinační hrou dostávali často do olomouckého pokutového území. Ovšem úvodní gól padl trochu nečekaně na druhé straně, když sudí Machálek nařídil pokutový kop v náš neprospěch. K exekuci se postavil Plšek a zkušeně proměnil, 1:0. Branka vlila do řad Sigmy velkou dávku optimismu a domácí si začali vytvářet tlak. Z něho vzešla třeba šance Habusty, míč však zamířil těsně nad. Ve 24. minutě se po chybě v rozehrávce Votroků a následné rychlé akci prosadil přesnou střelou k tyči Chorý a Sigma vedla už 2:0.

V závěru první půle se do hry dostávali více i fotbalisté Hradce Králové. Hned dvakrát v rozpětí tří minut mohl snížit Filip Zorvan, ale radost mu vždy znemožnil pohotovým zákrokem gólman Buchta. Až ve 41. minutě ukázal své umění Pavel Černý a individuální akci zakončil perfektní střelou, jež prošla až do sítě 2:1. Tímto stavem také skončila první pětačtyřicetiminutovka.

Ve druhém dějství oba celky výrazně proměnily sestavy, což více vyhovovalo Hradci, jenž byl aktivnější, příkladně presoval a dostával zádaky Olomouce do problémů. Nicméně udeřit mohlo do branky Radima Ottmara, když Falta poslal z levé strany výborný centr a Buchvaldkovi chyběli k zakončení milimetry. V 72. minutě se dalekonosnou střelou prezentoval hradecký Mudra, ale pokus to byl nepřesný. Nová akvizice Votroků také aktivně hledala přesnou nahrávkou Žondru, ale toho pozorná obrana ani v jednom případě do zakončení nepustila.

V 74. minutě viděli diváci velkou příležitost Yunise, který si dobře naběhl po standardní situaci. Avšak kulatý nesmysl minul branku Radima Ottmara o pár decimetrů. Na samotném konci se snažil ještě o vyrovnání Shejbal, ale jeho centr byl v poslední chvíli sražen na aut. Ve druhém poločase tempo i kvalita hry upadla a k vidění bylo vidět hodně nepřesností. Svůj vliv sehrálo i parné počasí, které kolem poledne na obě mužstva začalo hodně působit. Další přípravné utkání sehrají Votroci ve středu od 17 hodin v Chlumci nad Cidlinou proti Viktorii Žižkov.

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 2:1 (2:1)

Branky: 13. Plšek z PK, 24. Chorý – 41. P. Černý. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Vysloužil. ŽK: 32. P. Černý. Počet diváků: 300.

Sestavy: SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Buchta – Štěpán, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Buchvaldek, Habusta, Plšek, Sladký, Petr – Chorý. 2. poločas: Spurný - Zahradníček, Šindelář, Škerle, Vepřek (64. Jemelka) - Buchvaldek, Šindelář, Sladký (69. Habusta), Falta - Yunis, Vašíček.

FC Hradec Králové: 1. poločas: Lindr - Holeš, Chleboun, Nosek, Mareš - Vobejda, Schwarz - Zorvan, Pázler, Súkenník – P. Černý. 2. poločas: Ottmar – M. Černý, Plašil, Bederka, Mudra – Janoušek, Trubač - Malinský, Vlkanova, Shejbal – Žondra.