Hradec Králové splnil roli favorita a z Prahy veze všechny body

30. 4. 2016   |   Redakce
Krásné slunečné počasí, útulný stadionek na Žižkově a hlavně důležitá výhra Hradce Králové. To vše nabídlo dopolední střetnutí se Slavojem Vyšehrad. O branky se postaral Petr Mareš z pokutového kopu a Adam Vlkanova. Další celá řada příležitostí zůstala nevyužita.

Do sestavy Votroků se po karetním trestu vrátil kapitán Pavel Krmaš a hned od prvních minut výborně dirigoval defenzivu proti odvážným útokům domácích. Nicméně první možnost Madeje ukázkově zneškodnil Tomáš Holeš. Hradečtí byli častěji u míče a přicházely také šance. Jako například střela Dana Trubače po nahrávce Malinského, ale brankář Štěpanovský zasáhl spolehlivě.

Ve 33. minutě byl Hradec velmi blízko úvodní brance, Adam Vlkanova našel Honzu Pázlera a nejlepší střelec Fotbalové národní ligy vypálil jedovatě k tyči, jistému gólu však zabránil obětavý zákrok jednoho z obránců Vyšehradu. O pár chvil později a diváci na prosluněném Žižkově viděli dělovku z kopačky Petra Mareše, kterou musel gólman Štěpanovský vyrazit s vypětím všech sil. Následně mohl do odkryté branky uklidit míč Adam Vlkanova, ale jeho hlavička mířila nad.
Ve 41. minutě utekl po levé straně Tomáš Malinský a domácím nezbývalo nic jiného než našeho rychlonožku faulovat. Jelikož se vše odehrálo v pokutovém území, tak sudí Martin Nenadál odpískal pokutový kop. K exekuci se postavil zkušený Petr Mareš a k radosti většiny diváků rozvlnil síť branky Slavoje, 0:1. V závěru první půle se ještě Vyšehrad dočkal jedné možnosti, ale Drobílek nechal pouze vyniknout brankáře Radima Ottmara.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili fotbalisté Hradce Králové velkou gólovkou, kdy Mareš centroval, Zorvan zakončoval, leč strážce Štěpanovský reflexivně zasáhl. V 51. minutě byla k vidění další obrovská šance Votroků, tentokrát přestřelil branku z šesti metrů Adam Vlkanova. Svěřenci trenérů Pilného a Frimmela byli v těchto fázích jasně lepší a Vyšehrad se jen usilovně bránil.

Opravdu pěkný moment ukázala dvojice Trubač, Zorvan, kdy druhý jmenovaný při zakončení famózně obstřelil brankáře a kulatý nesmysl bohužel orazítkoval pouze břevno. Krásná akce, kterou bouřlivým potleskem ocenili i příznivci Vyšehradu.V 72. minutě se konečně povedlo Hradci prosadit. Tomáš Malinský se prokličkoval až do pokutového území, pak křížnou přihrávkou našel v malém vápně Adama Vlkanovu, jenž už neměl problém uklidit míč do brány, 0:2. Za dvě minuty už to mohlo být o góly tři, ale po rychlém protiútoku se kanonýr Pázler k přímému ohrožení nedostal.

Deset minut před koncem dopoledního duelu mohli vstřelit kontaktní branku také hráči Slavoje Vyšehrad. Nejprve pálil střídající Matějka, brankář Ottmar vyrazil, poté přišel obrovský závar, kdy balón už mířil pomalu do branky, ale na poslední chvíli zasáhl Petr Mareš. V samotném závěru pak Vyšehrad vložil všechny síly do útoku, šance Krajáka a Proska byly hodně blízko, ale gólman Radim Ottmar vytasil bravůrní zákroky a udržel v dnešním duelu zasloužené čísté konto. Votroci si tak připisují do tabulky další tři body a zůstávají na prvním místě tabulky FNL.

FK Slavoj Vyšehrad – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 43. Mareš z PK , 72. Vlkanova. Rozhodčí: Nenadál – Černý O., Pospíšil. ŽK: 30. Drobílek, 41. Kučera, 43. Kvída, 83. Tusjak. Počet diváků: 478.

Sestavy: FK Slavoj Vyšehrad: Štěpanovský – Drobílek, Kvída, Kučera, Prosek – Egert, Polanský (46. Strnad), Mareš M., Tusjak – Madej (77. Matějka), Mysliveček (65. Kraják).

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek, Mareš P. – Trubač (88. Súkenník), Janoušek – Vlkanova, Zorvan (70. Krátký), Malinský – Pázler (78. Černý).