Holice - FC Hradec Králové B muži 0-3 (0-1)

Hrdina – Veselka, Kotal (50. Jirman), Drapač, Slabashevich – Bitomský (75. Havelka) , Bouška, Svoboda, Melek – Dvořák J., Zinke

Branky :

9. Svoboda, 74. Bouška, 85. Zinke

ŽK : 0 - 2

ČK : 0 - 0

V 9.min posunul Bitomský míč Zinkemu a ten ho technickým obloučkem poslal za obranu domácích na Svobodu, který potvrdil svoji výbornou formu z posledních zápasů a nedal brankáři šanci 0-1. Hned v 10.min centroval Melek na Dvořáka, ale obrana pohromu odvrátila. V 14.min po centru z levé strany hlavičkovali domácí vedle branky Hrdiny. V 17.min se po rohu dostal k odraženému míči Svoboda, ale branku těsně minul. V 22.min napřáhl z 25m Svoboda a brankář domácích se jenom podíval jak se klepe břevno jeho branky. V 27.min Melek uličkou uvolnil Boušku, ale toho brankář domácích vychytal. V 37.min Zinke vystihl rozehrávku domácí obrany, ale k Dvořákovi se jeho přihrávka nedostala.

V prvním poločase byli hosté daleko aktivnější a mohli vést podstatně větším rozdílem ve skóre. Do druhého poločasu vstoupili domácí daleko aktivněji v čem jim pomohlo i zranění dobře hrajícího Kotala, který se výborně doplňoval s mladým Drapačem. Do první šance ve druhé půli se dostal Dvořák v 49.min branku však přestřelil. V 52.min měli první větší šanci domácí, ale odražený míč poslali těsně vedle branky. V 57.min obešel Zinke po uličce od Boušky i brankáře, ale jeho slabou střelu do prázdné branky obrana vykopla. V rozmezí mezi 60. a 70.min si domácí vytvořili tři dobré příležitosti, ale ani jedna neskončila v hostující brance. Zvláště poslední kdy postupoval domácí útočníksám na Hrdinu si žádala branku, ale skončila nad. Poté se na post stopera zatáhl Bouška a hru hostujícího celku zklidnil a zpřesnil. V 74.min se k trestnému kopu postavil Bouška a vymetl levou šibenici 0-2. Hned o minutu později měli šanci i domácí z malého vápna však překopli branku. V 83.min uvolnil Svoboda přihrávkou Dvořáka, ale ten míč přesně netrefil. V 85.min špatně odkopl míč domácí brankář a Zinke jeho chyby využil a upravil na konečných 0-3.

Pavel Matějka (asistent trenéra FC HK B):

Utkání se nám vydařilo, soupeře jsme přehráli po všech stránkách, jak technicky tak i dobrou kombinační hrou. Vytvořené brankové příležitosti jsme třikrát využili a všem hráčům patří poděkování za zodpovědný přístup k utkání a stoprocentní nasazení a kvalitní výkon.