Hattrick Nováka a přímý kop Kopřivy přinesly juniorům vítězství

24. 2. 2015   |   Redakce
Juniorka vstoupila do jarních odvet vítězně. Z Varnsdorfu si veze po gólové přestřelce těsné vítězství 4:3.

FK Varnsdorf: FC Hradec Králové 3:4 (1:2)

Branky: 22. Dordič, 76. Kučera (pen.), 89. Hauer – 26. Novák, 41. Novák, 52. Novák, 83. Kopřiva

FK Varnsdorf: Klouda – Čurgali/K/, Ruszó, Šimoník, Norek (70. Černohorský), Kučera, Jícha, Dordič (67. Černý), Mpong, Hauer, Prieložný

FC Hradec Králové: Jehlička – Drozd D., Kopřiva, Kraják, Drozd P., Vobejda(K), Langr, Novák, Týfa (46. Brokeš), Zezula, Joel

Rozhodčí: Pechanec – Fišer, Vlček, Diváci: 50

Do zápasu vstoupili Hradečtí aktivně a zdálo se, že bude jen otázka času, kdy se prosadí i gólově. Umělá tráva staršího data dělala hráčům na obou stranách problémy především v kombinaci. Byli to však domácí, kteří šli do vedení, když Dordič se na levé straně prosadil přes Zezulu a svou střelu umístil přesně k zadní tyči. 1:0. O čtyři minuty později Jehlička dlouhým výkopem vyzval ke sprintu Nováka a ten přehodil vyběhnuvšího Kloudu a srovnal stav.

Závěr poločasu byl již zcela v režii hráčů v černých dresech. Nejprve se v šanci octl D. Drozd, aby se o chvíli později prosadil v sólovém úniku až do malého vápna, kde nezištně přihrál pod sebe nabíhajícímu Novákovi a ten měl před sebou jen síť 1:2.

V druhém poločase začali Východočeši ve stejném stylu, ale jen zdvižený praporek pomezního zabránil domácím znovu srovnat skóre. Ale uhodila na druhé straně. To se dobrých dvacet metrů před brankou opřel do míče Kopřiva, jehož střela skončila na břevně domácí branky, odrazila se k Novákovi a ten potřetí nezaváhal 1:3.

Poté se hra odbývala především v prostorech před pokutovými územími na obou stranách hřiště. Třináct minut před koncem si pro faul do pokutového území došel Jícha a nařízenou penaltu proměnil jistě Kučera. Votroci se však se snížením stavu nesmířili a opět odskočili na rozdíl dvou branek, když Kopřiva svůj volný přímý kop nasměroval přes zeď mimo dosah Kloudy 2:4. Poslední slovo však měli přece jen domácí, kteří stačili v samém závěru korigovat stav Hauerem.