Generálku Votroci rozhodli na přelomu poločasů během deseti minut

23. 7. 2016   |   Redakce
Ke své generálce zavítali Votroci do středočeských Rejšic, kde se na místním útulném stadionku střetli s třetiligovým týmem SK Dobrovice. Ten byl hradeckému týmu soupeřem zhruba do čtyřicáté minuty, když inkasoval poprvé. Poté na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo, mužstvo zpod Bílé věže. Další gólové trefy totiž přišly v rozmezí sedmi minut druhého dějství a to o vývoji utkání rozhodlo.

Hned v první minutě se odhodlal ke střelbě ze střední vzdálenosti novic v černobílém dresu Láďa Martan a brankář Slavík, který ještě v loňské sezóně hájil barvy prvoligových Teplic, měl plné ruce práce. Ono úvod utkání byl hodně otevřený a hned vzápětí hradeckého záložníka napodobil jeho kolega v útoku Honza Pázler a vyložená šance Hradečáků přišla hned v 10. minutě, když Martan našel na hranici velkého vápna Trubače a jeho křižná střela skončila na levé tyči Dobrovic. Odražený balón se sice odrazil k Pázlerovi, ale ten nedokázal neposedný míč dopravit za záda bezmocného Slavíka.

Dobrovice v úvodu utkání však ukazovaly, že v následující sezóně rozhodně nebudou hrát v třetí nejvyšší soutěži druhé housle a velmi nebezpečně hrozily z rychlých a hlavně nepříjemných kontrů. Po jednom z nich se ve 20. minutě uvolnil Valenta, na rohu velkého vápna natáhl ke střele a levá tyč Ottmarovy branky se musí třást ještě doteď. Tím však šance neskončila, odražený míč se dostal k volnému Šultésovi, který před dvěma roky oblékal dres hradeckých fotbalistů, kterému ve skórování zabránil svým akrobatickým skluzem nový kapitán Votroků Pavel Černý.

Na vyloženou šanci domácího týmu odpověděli Hradečtí opět gólovkou, u které byl na začátku Malinský, který na vápno posunul Trubačovi, ten po zemi přihrál zcela volnému Pázlerovi, ale ten z hanice penalty brankové zařízení Dobrovic těsně minul.

Hra po úvodních šancích i nadále pokračovala ve velkém tempu a fanoušci na poměrně solidně zaplněném stadiónku v Rejšicích museli být spokojení. Přítomní diváci zatleskali nádhernému křižnému pasu přes celou šíři hřiště v podání Petra Mareše. Jeho přihrávka se doslova přilepila na kopačky Ládi Martana, ten si poradil s jedním z obránců a podél bezmocného Slavíka poslal Votroky se závěrem poločasu do jednobrankového vedení, 0:1.

Do druhého poločasu udělali hradečtí trenéři několik změn. Do branky se postavil Lindr a do pole nastoupili Plašil, Vobejda, Žondra a Súkenník. A právě posledně jmenovaný hned v jeho úvodu centrem našel naběhnutého Pavla Černého, který hlavičkou rozvlnil síť podruhé. A to nebylo na úvod druhého dějství zdaleka vše. Hned za dvě minuty využil zaváhání dobrovické obrany Martan, utekl po levé straně a na malém vápně našel volného Igora Súkenníka. Ten sice ne z příliš lehké pozice, ale o to zkušeněji, zvýšil na 0:3. Domácí byli z úvodu poločasu šokovaní a hradeckým vytvořili pouze statující komparz, protože opět za dvě minuty, tentokrát však dvojice Žondra – Mudra předvedla prostředkem hřiště ťukes na jeden dotek, na jehož konci byl Jan Mudra, který si ještě obhodil bezmocného Slavíka a zvýšil na 0:4.

Po úvodní brankové nadílce se hra srovnala a Dobrovice se také pomaličku dostávaly do hry. Jejich kombinace však víceméně končily na defenzivní vozbě Votroků, a když se přeci jen v 75. minutě dostal k zakončení domácí Osvald, byl na místě Jiří Lindr, který nebezpečnou střelu zlikvidoval zákrokem nohou.

Hradečtí i ve zbylém čase hrozili hlavně po svých stranách, ať již zprava Súkenníkem, nebo zleva Malinským, ovšem ani jeden z hradeckých hráčů nedokázal přihrávku procedit na nabíhající spoluhráče, hlavně na vysokého Žondru. Utkání se tak dohrálo za výsledkového stavu, který byl stanoven v rozmezí deseti minut na přelomu obou poločasů.

SK Dobrovice – FC Hradec Králové 0:4 (0:1)

SK Dobrovice: Slavík – Tvaroha, Skuhravý, Lukáš, Šidlo – Valenta, Salašovič, Vajgl – Březina, Šultés (46. Osvald) – Baratynsky

FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) – Holeš, Chleboun, Mudra (62. Trubač), Mareš (46. Plašil) – Pavel Černý, Trubač (46. Vobejda) – Martan (62. Malinský), Zorvan, Malinský (46. Súkenník) – Pázler (46. Žondra)

Branky: 43. Martan, 48. Pavel Černý, 50. Súkenník, 52. Mudra, Rozhodčí: Vlk Miroslav – Vlk Martin, Skřivánková