Famózní Pázler, 900. jubilejní gól a důležitá výhra nad Příbramí!

10. 9. 2016   |   Redakce

Trenérské duo Pilný, Frimmel postavilo od prvních minut Honzu Pázlera, jenž nahradil zraněného Adama Vlkanovu, a také Jirku Janouška, který se postavil do středu zálohy. Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně, vědoma si důležitosti střetnutí. První možnost měla na svých kopačkách již v 6. minutě Příbram, když v dobré pozici pálil slovenský Majtán vysoko nad.

Votroci zahrozili po centru Mudry, ale osamocený Honza Pázler nedokázal míč zpracovat a úspěšně zakončit. Poté hra upadla do slabého průměru a k vidění bylo mnoho nepřesností na obou stranách. Hradečtí měli častěji míč na svých kopačkách a například odražená střela Daniela Trubače měla velmi slušné parametry. Ale gólman Hruška byl pozorný a kulatý nesmysl lapil.

Povedená byla také individuální akce Honzy Pázlera ze 42. minuty, ale jeho šanci zmařil jeden z hostujících obránců. Diváci v závěru prvního poločasu ještě viděli možnost Tomáše Malinského, ale té chyběla potřebná razance, a proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

I začátek druhé pětačtyřicetiminutovky patřil černobílým, kteří si vytvořili místy drtivý tlak. Nejprve přišel rychlý protiútok, na jehož konci stál Libor Žondra, příbramský Hruška byl pozorný. Pak Votroci zahrávali přímý kop z hranice pokutového vápna, k exekuci se postavil agilní Pázler a vypálil přímo na bránu. Hruška musel míč vyrazit na rohový kop. Z něho přišla gólovka Dana Trubače, ten však v dobrém postavení přestřelil, velká škoda!

V 57. minutě se více než tisícovka fanoušků konečně dočkala. Daniel Trubač zavezl balón do pokutového území, kde sice nedokázal zakončit, nicméně to za něho bravurně zvládl Honza Pázler a otevřel tak stav utkání, 1:0. Domácí byli dále aktivnější a o devět minut později se všichni přítomní dočkali historického okamžiku. Druhý zásah Honzy Pázlera byl totiž devítistým prvoligovým gólem v historii Hradce Králové! A jak padl? Janoušek centroval, příbramská obrana zaspala a kanonýr Pázler stačil před vybíhajícím Hruškou posunout míč do brány, 2:0.

Od další gólové pohromy zachránil Příbram v 75. minutě Aleš Hruška, když po nahrávce Martana pálil z první Libor Žondra. Většina aktérů již viděla v síti třetí branku, ale Hruška fantasticky vyrazil. Zajímavá příležitost přišla po následném rohovém kopu, hlavička Chlebouna mířila těsně vedle. Středočeši se v závěru marně snažili o alespoň kontaktní gól, obrana Hradce fungovala na jedničku a brankář Radim Ottmar si tak připisuje další čisté konto. V 92. minutě se mohl prosadit i střídající Milan Černý, ale jeho šajtle byla Hruškou vychytaná.

FC Hradec Králové – 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 57. a 66. Pázler. Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Kubr. ŽK: 58. Rezek, 87. Laňka, 90+3. Majtán, 90+3. Krameš. Počet diváků: 1216.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Trubač (84. Zorvan), Janoušek – Malinský, Pázler (77. Černý), Martan (82. Černý) – Žondra.

1.FK Příbram: Hruška – Divíšek (31. Ferrara), Tregler, Jiránek, Pecháček – Pilík, Rezek, Borek, Krameš – Peltier, Majtán.