FK Nový Bydžov - FC Hradec Králové B 1:0 (1:0)

23. 3. 2009   |   Redakce
Naše "béčko" v derby prohrálo na půdě Nového Bydžova a v tabulce kleslo na čtvrtou příčku.

Ve 2. jarním kole zajížděli hráči FC HK B na horkou půdu do Nového Bydžova, utkání se nakonec hrálona umělé trávě v Chudonicích. Hosté vstoupili do utkání aktivně, již ve 2. minutě chytře prostrkával míč Janoušek na Groha, který se dostal až k domácímu brankaři Cejnarovi, po souboji s ním rozhodčí Vnuk odpískal faul na brankaře. Poté začali diktovat tempo hry domácí, v 7. minutě zahrávali domácí trestný kop Blažejem a Janouch pohotově prodloužil míč do sítě – 1 : 0. V 10. minutě se uvolnil zleva Janouch, jeho střela šla vedle. Ve 14. minutě střílel hlavou Jan Čech po centru Drapače, jeho střela však šla vedle. Ve 20. minutě, po dlouhém autovém vhazování Tomeše, střílel nejprve Vaněk, poté dorážel míč Obermajer, Hrdina však 2 x výborně zachránil. Ve 25. minutě zahrávali domácí další trestný kop, Hrdina vyboxoval míč před Matějkou. Ve 34. minutě mohli hosté vyrovnat, když střelu Janouška hlavou zázračně vyrazil domácí brankař Cejnar. Ve 36. minutě se ke střele dostal domácí Tomeš, Hrdina byl opět připraven. Ve 41. minutě se dostal do šance Hubička, jeho křížná střela však těsně minula branku Cejnara. Ve 43. minutě zahrával z hloubi pole trestný kop Hradecký, k odraženému míči se dostal Veselka, jeho střela šla však vysoko nad.

Do 2. poločasu hosté vystřídali a z rozestavení 4 – 1 – 4 – 1, přešli do rozestavení 4 – 4 – 2, poprvé za muže nastoupil dorostenec Radek Korba, který nahradil Kouta. Ve 46. minutě se hosté dostali do šance, střelu Veselky vyrazil Cejnar na rohový kop, který zahrával Jan Čech – domácí po skrumáži se štěstím odvrátili. V 55. minutě měli hosté další jasnou šanci, když se po střele Korby dostal k míči Veselka, jeho šanci však opět skvěle zlikvidoval Cejnar. V 59. minutě po další trestném kopu střílel hlavou Hubička nad branku Cejnara. V 75. minutě se ke střele dostal opět Korba, jeho střelu Cejnar chytil.V 80. minutě se blýskl dalším skvělým zákrokem Hrdina po střele Podolníka. V 83. minutě další střela Korby ze 20ti metrů, opět chytá Cejnar. V 87. minutě měli hosté další jasnou šanci, míč do sítě nedokázal dopravit Korba, ani Janoušek, následná střela Veselky těsně minula branku Cejnara. V 90. minutě zahrávali hosté rohový kop, v šanci byl opět Korba, Cejnar však chytá…

Branka: Janouch

Žluté karty: Matějka, Janouch, Kazda – Drapač, Petr Čech, Korba

Sestava: Hrdina – Drapač, Němeček, Kouřil, Hradecký – Veselka –

Kout /46. Korba/, Groh, Janoušek, Jan Čech /72. Petr Čech/ –Hubička /82. Josef Dvořák/

Ladislav Brož, trenér: "Utkání se hrálo za nevlídného počasí, v nevlídné atmosféře, kterou dokázali vytvořit někteří fanoušci domácích. V utkání zvítězili šťastnějšídomácí, kteří dokázali proměnit hned první standardní situaci. Našim hráčům se i přes enormní snahu a vytvořené šance skórovat nepodařilo. Opět velmi dobře zachytal Marek Hrdina, velmi dobrý výkon podal debutant, dorostenec Radek Korba. V 1. poločase měli více ze hry domácí, ve 2. poločase jsme měli více ze hry my, hra však byla rozkouskovaná častými fauly."