FK Letohrad - FC Hradec Králové B 1:0 (0:0)

10. 8. 2009   |   Redakce
Rezervě se vstup do letošní sezóny výsledkově nepovedl a odváží si z Letohradu porážku 1:0, kdy se z pokutového kopu trefil domácí Brendl.

Hosté nastoupili do utkání v silně pozměněné sestavě oproti jarní části. Vstup do utkání byl opatrnější, v 10. minutě vyrobil hrubou chybu v rozehrávce brankař Holý, hostující obránci však dokázali míč odvrátit do bezpečí. V 11. minutě zahrávali domácí rohový kop, Holý míč vyrazil. V 16. minutě měli jasnou šanci hosté, když po centru Hečka střílel Hubička hlavou do břevna. 19. minuta, dobrá střela Vaniše, Holý míč vyrazil. Ve 22. minutě nastřelili hosté druhé břevno Veselkou, kterému míč ideálně připravil Dorotík. Ve 26. minutě skvěle zachránil domácí brankař Kykal po střele Dorotíka, jemuž míč výborně připravil Hubička. Ve 31. minutě dobrá střela Špidlena, chytá Kykal. Ve 34. minutě nedosáhl na centr Veselky Dorotík, ve 35. minutě střela Voltra do boční sítě. Ve 43. minutě střílel Dorotík hlavou vedle…

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, kteří přeskupili řady a vynutili si tlak. V 56. minutě střílel z dálky domácí Vaniš, Holý však chytá. V 71. minutě před střídajícím Čadou zachránil Němeček. V 77. minutě se dostal k dobré střele Hečko, Kykal míč vyrazil. V 81. minutě se dostal do vyložené šance střídající Čech, vybíhajícího Kykala však jen nastřelil. V 83. minutě střílel bez přípravy Čech, Kykal míč vyrazil a Hubička dorážel vedle ! V 84. minutě měli hosté další jasnou šanci, když střídající Kuťák předložil míč před branku Veselkovi, ten však z malého vápna dává hlavou nad. O výsledku utkání rozhodla87. minuta, kdy byl proti hostům nařízen pokutový kop, který proměnil Brendl – 1 : 0. V 92. minutě měli ještě další vyloženou šanci neúnavně bojující hosté, ale ani Kuťák, ani Hubička míč nedokázali dopravit do branky.

Ladislav Brož, trenér: „Před zápasem jsme museli udělat nečekanou změnu v sestavě, kterou zavinil svým nezodpovědným jednáním vůči týmu KOUŘIL… Celý první poločas jsme byli lepším týmem, dařila se nám kombinace a měli jsme vyložené šance. O osudu utkání rozhodla 87. minuta, kdy Brendl proměnil pokutový kop.I přes prohru je však nutno hráčům poděkovat, protože odvedli velmi kvalitní týmový výkon, vypracovali si 3 vyložené šance, nastřelili 2 x břevno, a domácí do vyložené šance nepustili. Pokud však vypracované šance nedáme, na vítězství můžeme pomýšlet těžko…“

Sestava: HOLÝ - ČERNÝ, NĚMEČEK, KÁBRT, ŠPIDLEN - VOLTR /80. JAN ČECH/, VESELKA, LACINA, HEČKO - DOROTÍK /75. KUŤÁK/, HUBIČKA

Gól: 87´ Brendl PK

Žluté karty: Adam, Gerža – Dorotík