FC Hradec Králové - Týniště nad Orlicí 2:0 (1:0)

18. 11. 2008   |   Redakce
V pohledném utkání porazila naše rezerva sousedy z Týniště 2:0 a přezimuje na 2. místě tabulky divize C.

Utkání se hrálo na umělé trávě Všesportovního stadionu za nevlídného počasí. Domácí nastoupili s odhodláním napravit svá dvě předchozí neúspěšná vystoupení. Již v 1. minutě se dostali ke střele Pacák a Janoušek, hosté však odvrátili. Ve 3. minutě se dostal ke střele hostující Hájek, střílel však vedle. V 6. minutě nastřelil míč před branku Veselka, Janoušek ho chytře tečoval, míč však skončil na břevně. V 7. minutě při rozehrávce chybovali Hrdina s Drapačem, Lehovec však zakončoval zbrkle a přestřelil. V 10. minutě vystřelil z dálky Pacák, brankař Ottmar jeho střelu vyrazil s námahou na rohový kop. V 15. minutě se domácí prosadili opět přes svoji levou stranu, Veselka však přestřelil. 26. minuta – střelu Gorola z dálky vyráží Hrdina. Ve 35. minutě zahrávali domácí rohový kop Čechem, na jeho perfektně kopnutý míč si výborně naskočil Zieris a poslal hlavou domácí do vedení – 1 : 0 !!! Do konce 1. poločasu si již nikdo šanci nevypracoval, takže domácí odcházeli do kabin za stavu 1 : 0.

I do 2. poločasu vstoupili aktivněji domácí, již ve 46. minutě střílel dobře Veselka, míč však branku Ottmara minul. Ve 48. minutě se dostal do další šance Čech, jeho střelu však Ottmar vyrazil. V 51. minutě střílel Čech hlavou v jasné šanci vedle.V 52. minutě uchránil domácí od pohromy Hrdina, který nohou vykopl střelu Lehovce. V 56. minutě se výborně uvolnil Zinke a jeho nastřelený míč dorazil do branky Pacák – 2 : 0. Mezi 60. – 70. minutou se dostali hosté do dvou pološancí, nic z nich však nevytěžili. V 71. minutě zahrával trestný kop Čech, Drapač hlavou střílí nad branku Ottmara. V 72. minutě se individuálně prosadil Zinke, jeho jasnou šanci však opět zmařil Ottmar. V 80. minutě se dostal ke střele hostující Jelínek, Hrdina chytá. V 83. minutě se dostal ke střele Janoušek, střílí však nad. V 84. minutě trestný kop Gorola odvrátil Veselka. V 88. minutě střílí vedle Veselka. V 90. minutě zahrávali hosté trestný kop, střelu Hájka přes zeď Hrdina chytá…

Trenér Ladislav Brož: Naprosto zasloužená výhra nad slušně kombinujícím soupeřem. Dá se říci, že po celé utkání jsme měli územní převahu, 2 x jsme se dokázali gólově prosadit, soupeři jsme naopak skórovat neumožnili. Toto vítězství má svoji cenu, protože nás udrželo na špici tabulky…