FC Hradec Králové - Sokol Živanice 1:1 (0:0)

18. 4. 2009   |   Redakce
V sousedském derby si každý tým připsal po bodu.

Domácí hráči nastoupili se snahou odčinit prohru ve Dvoře Králové, hosté chtěli také získat všechny tři body, začali aktivně a již ve 3. minutě se z levé strany protáhl Černý a jeho tečovanou střelu domácí brankař Černík s námahou vyrazil. V 5. minutě se dostal ke střele domácí Merganc, střelu mu však zblokoval Přibyl. V 16. minutě zahrávali hosté rohový kop, domácí odvrátili. V 17. minutě, po nedorozumění Hrdiny s Přibylem zahrávali domácí rohový kop, hosté odvrátili. 18. minuta, střela Jana Čecha nad branku. V 19. minutě, po chybné rozehrávce Máchy se dostali do šance domácí, nejprve střílel Kaciáň, jeho střelu zblokoval Mácha, poté Merganc, jeho střelu výborně vyrazil Hrdina, dorážku Langra zblokoval Přibyl. 22. minuta, rohový kop hostí zahrával Válek, Mácha střílí hlavou, Černík chytá. Ve 23. minutě hosty zachránilo břevno po střele Baloga !!! Ve 26. minutě hosty výrazně podržel brankař Hrdina, který vyrazil střelu hlavou Ferčáka !!! Ve 30. minutě zahrával trestný kop Válek, jeho střelu Černík chytil. Ve 36. a 40. minutě zahrávali hosté dva rohové kopy, bez efektu. 44. minuta – střela hlavou Máchy – vedle. První poločas vyzněl lépe pro domácí, dokázali si vytvořit převahu i šance, jednou hosty zachránilo břevno.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, v 50. minutě zahrávali rohový kop, v 51. minutě pak zahrávali trestný kop, bohužel opět bez úspěchu. V 56. minutě se dostal ke střele Veselka po přihrávce Slámy, střílí nad branku. V 57. minutě dobře zakombinovali Čech s Veselkou, ten přihrál Slámovi, jeho střela jen těsně minula branku Černíka !!! V 65. minutě Koutovu střelu chytil opět Černík. V 68. minutě chtěl Merganc překvapit Hrdinu, ten však byl připraven a jeho pokus vyrazil na rohový kop. Z rohového kopu střílel Mocanu vedle.70. minuta – střelu Černého opět chytá Černík. V 73. minutě střílel vedle Kout. V 80. minutě trestný kop Langra vyrazil opět Hrdina. V 84. minutě se domácí dostali do vedení, když střelu z trestného kopu do vlastní sítě nešťastně usměrnil Sláma – 1 : 0 !!! Hosté nerezignovali a v 88. minutě po zásluze vyrovnali, když trestný kop Máchy dorazil do sítě Veselka – 1 : 1 !!!

Slovo trenéra:

Utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou, domácí byli lepší v prvním poločase, my ve druhém poločase. S bodem z venku jsme spokojeni. Utkání bylo plné standardních situací, ze kterých padly obě branky.

Branka: 84.vlastní Sláma – 88. Veselka

Žluté karty: Ferčák , Balog, Mocanu, Faltys – Kout, Mácha

Sestava: HRDINA – DRAPAČ, MÁCHA, PŘIBYL, ČERNÝ – VESELKA – KOUT, SLÁMA, GROH /75. HUBIČKA/, VÁLEK – JAN ČECH /81. DVOŘÁK/