FC Hradec Králové - Horní Měcholupy 2:1 (0:1)

20. 9. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni vyhrála rezerva "votroků" v divizním souboji nad týmem Horních Měcholup.

Domácí do tohoto utkání nastoupili posileni o 6 hráčů A mužstva, začali velice aktivně a od první minuty si vynutili výraznou územní převahu, hned v 1. minutě střílel velmi dobře Pacák, hostující brankař Janocsko míč vyrazil. Hned ve 2. minutě, po stříleném centru Pacáka, zahrávali domácí rohový kop, Němeček střílel hlavou vedle. Ve 3. minutě zahrávali domácí další rohový kop, Pacák zahrál míč nakrátko Veselkovi, ten mu míč vrátil, Pacák centroval na zadní tyč, kde v jasné pozici na něj nedosáhli Kouřil a Němeček. V 7. minutě přišla pro domácí studená sprcha, když si první rohový kop hostí srazil nešťastně do sítě domácí Nemček – 0 : 1 ! Domácím však trvalo pouze 5 minut, než opět převzali iniciativu, ve 12. minutě střílel Dorotík, jeho střela byla sražena na roh, v 16. minutě měli domácí další šanci, střela Pacáka po přiklepnutí od Dorotíka mířila těsně vedle ! V 17. minutě střílel Pacák hlavou, po centru Hečka, opět těsně vedle. Ve 21. minutě se pokusil překvapit brankaře Janocska střelou z dálky Dorotík, jeho střela šla opět těsně vedle. Ve 23. minutě střílel vedle Kalousek, ve 31. minutě výbornou střelu Veselky neméně výborně vyrazil Janocsko ! Ve 34. minutě se po dlouhé době dostalike slovu hosté, se střelou Vrabce však Holý neměl problémy. Ve 42. minutě brankař Janocsko nadvakrát kryl dobrou střelu Hečka. Přestože domácí byli celý první poločas lepším týmem, s jednobrankovým vedením odcházeli do kabin hosté… !!!

Do druhého poločasu vstoupili domácí s odhodláním výsledek otočit, úvod však moc pohledný nebyl, domácím se nedařila kombinace. V 55. minutě střílel výborně z trestného kopu přes zeď Dorotík, brankař Janocsko s pomocí břevna míč do sítě nepustil…!!!

V 59. minutě se prezentoval výbornou střelou přes hlavu Dorotík po přihrávce Hubičky, Janocsko však opět chytá !V 60. minutě domácí vyrovnali, když se idiviuálně prosadil Veselka přes tři hráče a prostřelil Janocska – 1 : 1 !!! V 68. minutě měl další jasnou šanci Dorotík, hosté však jeho střelu srazili. V 74. minutě byl v šanci Hubička, nedal. V 76. minutě opět výborně vychytal Janocsko Dorotíka ! Konečnou podobu výsledku stanovil v 85. minutě Kalousek, který chladnokrevně proměnil výbornou přihrávku Nemčeka – 2 : 1 !!! V nastaveném čase ještě střílel těsně vedle Veselka !

Slovo trenéra:

Diváci viděli nadprůměrné utkání s velice kvalitním soupeřem. Naše výhra je naprosto zasloužená, přestože se pro nás utkání nevyvíjelo dobře, dokázali jsme ve druhém poločase výsledek po zásluze otočit. Poděkování patří všem hráčům za touhu po vítězství a tentokrát i za kvalitní fotbalový projev.

Sestava: HOLÝ - ŠPIDLEN, NĚMEČEK, KOUŘIL, KALOUSEK , HEČKO, VESELKA, NEMČEK,PACÁK - HUBIČKA, DOROTÍK

Branky: 60. minuta VESELKA, 85. minuta KALOUSEK – 8. minuta NEMČEK vlastní