FC Hradec Králové B muži - TJ Dvůr Králové n. L. 1-1 (0-1)

9. 9. 2007   |   Redakce
Branka: 90. Špidlen

Sestava:

Frydrych – Veselka, Filip, Jelínek, Belák – Špidlen, Krejcar, Dvořák (70. Jirman), Melek (60. Uchytil) – Pilař, Čech (46. Faltys)

Vestoje tleskat mohli příznivci obou divizních kolektivů po závěrečném hvizdu nedělního střetnutí mezi hradeckou rezervou a týmem Dvora. Na hřišti Nového HK se podával výborný zápas, který se do letošního ročníku zapíše rozhodně jako jeden z nejlepších!

Střetnutí Hradeckého mládí s Dvorskou zkušeností přinesl fotbal nahoru dolů, navíc nechyběly gólové šance, a to na obou stranách. Stejně tak ale zářili oba brankáři, hlavně díky nim padly jen dvě branky. Na straně domácích se několikrát vyznamenal vicemistr světa, dvacetiletý Frydrych, na opačném konci hřiště pak uchvátil diváky nestárnoucí Tomek.

Úvodní příležitost na sebe nechala čekat do 8. minuty. V ní se přes několik hráčů dokázal prosadit domácí Melek, ve vápně udělal hbitou kličku i Tomkovi a už mířil do prázdné branky. Zezadu zasáhl skluzem Haase, který soupeře o míč připravil a Hradec kopal pouze roh. O chvíli později spálil velkou šanci také Pilař, pak ale začali zlobit především hosté. Ti měli sice v nohou náročný čtvrteční pohárový duel, únava z nich ale vůbec nevyzařovala. Ve 28. minutě přišla akce, na jejímž konci bylo přenesení hry Králem na osamoceného Míla, jenž se střelou nad vybíhajícího Frydrycha nemýlil – 0:1. Krátce před pauzou se povedla hostujícímu týmu znovu akce. Do šestnáctky pronikl zleva Holub, někde na penaltě si všiml nabíhajícího Kilevníka a přihrávkou mu připravil druhou trefu. Kilevníkova rána ale mířila mimo a do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Ani druhý poločas za tím prvním nezaostal a úroveň zápasu pokračovala na hranici desítky! Hradečtí se vrhli do útoku a úvodních dvacet minut bylo jasně v jejich režii. Hned z kraje poločasu se do míče opřel velice dobře hrající Špidlen jeho tečovanou střelu chytil Tomek výborným zákrokem. Trestný kop Uchytila trefil zeď a odražený míč napálil Jelínek. Tomek na jeho tečovanou ránu vytáhl zázračný zákrok a dokázal pokrýt i dorážku hradeckých. Vrchol gólmanova umění přišel v 61. minutě. Po přetaženém centru z pravé strany vracel Uchytil míč před branku, odkud se odrazil a letěl mimo. Dvořák se ho snažil dostihnout a Ježek ho u tyče stáhl rukama na zem. Sudí Blaschke posoudil zákrok správně jako penaltový. Míč si na značku postavil Filip, jeho dobře mířenou střelu Tomek u tyče lapil!!! V 71. minutě napřáhl z dálky Míl a orazítkoval břevno! V 77. minutě se stejný hráč dostal po vydařené akci sám před Frydrycha, který se nenechal zahanbit a ukázal, že je oprávněně vicemistr světa a udržel domácí ve hře. Frydrych totiž vytáhl fantastický zákrok a míč dokázal vytlačit na tyč. V posledních minutách vypomáhal v pokutovém území svému celku a dostal se i k hlavičce, ta si však cestu do sítě nenašla. Důležitý zákrok vytáhl Frydrych i v závěru utkání, kdy ho nepřekonal Brendl a po dlouhém nákopu na Faltyse a prodloužení Jelínka se k míči v 91. minutě dostal neobsazený Špidlen a krásnou ranou vymetl Tomkovu šibenici – 1:1. Za bojovnost a nasazení si domácí vyrovnání zasloužili. Konečná remíza je naprosto zasloužená. Utkání svojí úrovní připomínalo ČFL. Nutno také dodat, že k úrovni utkání přispěl velmi dobrým výkonem i sudí Blaschke, jenž nechal hře volný spád a fotbalu to jen prospělo.