FC Hradec Králové B muži - FK Pěnčín - Turnov 1-3 (1-0)

23. 9. 2007   |   Redakce

Sestava:

Frydrych - Veselka(60. Čech), Chleboun, Kašpar, Přibyl - Špidlen, Gavula, Jelínek, Uchytil(75. Belák) - Faltys, Dvořák(70. Melek)

Do utkání vstoupili velice aktivně domácí hráči a začali si hned od úvodu vytvářet gólové šance. Hned v 1.minutě pálil krásně Dvořák. Ve 12.minutě se po křídle uvolnil Faltys, který poslal střílený centr na přední tyč kde byl Dvořák, ale jeho hlavičku zlikvidoval Cimbál. Hned o 2.minuty později postupoval sám Dvořák, ale pálil nad. Hosté se k první střele dostali až v 17.minutě. 21.minuta a další pohledná akce po ose Faltys – Dvořák - Jelínek, která končí v náručí brankáře. 34.minuta a po kolmici Jelínka byl zezadu faulován Uchytil a následnou penaltu proměnil Špidlen. Hned o chvíli později mohli opět slavit domácí, ale po krásném centru Veselky mířil hlavou Faltys nad. Ve 43.minutě postupoval sám na branku Uchytil, ale branku netrefil. Poločas skončil jen 1-0.

Do druhého poločasu hosté dvakrát vystřídali. Ve 47.minutě střílel po kombinaci s Jelínkem Gavula. V 52.minutě se dostali do šance hosté, ale nedali. Chleboun s Kašparem se nepoučili a hned o minutu později nechali propadnout míč na velkém vápně a útočník hostí uklidil míč na dvakrát do sítě. Domácí vyrovnávací branka zaskočila. Do další šance se po krásném centru Přibyla dostal v 60.minutě Jelínek, ale hlavou neusměrnil míč do branky. Po sérii rohových kopů přišel v 70.minutě odkop na půlicí čáru kde byl nedůrazný Uchytil a svůj souboj prohrál. Následoval brejk zakončený střelou, která skončila v síti 1-2. V 84.minutě napřáhl z dobrých 30m Chleboun a jeho střelu výborným zákrokem zlikvidoval Cimbál. V nastavení se domácí pokusili o vyrovnání vysunutím brankáře. Odražený míč po rohu trefil Čech do protihráče a ten postupoval sám a dal branku 1-3.

Opět jsme se přesvědčili, že je potřeba proměňovat šance a nedělat chyby.