FC Hradec Králové B muži - Čelakovice 1-3 (1-0)

Frydrych – Veselka(58. Bitomský), Kotal, Kašpar, Hradecký – Kout(68. Jirman), Bouška, Dvořák J.(82. Hrdina), Melek - Svoboda, Zinke

Branky :

13. Kout

ŽK : 2 - 2

ČK : 1 - 0

Již ve 2.min po střele Kouta byl ve velké šanci Svoboda, ale branku přestřelil. V 9.min Kotal posílal dlouhý míč na Melka,obrana hostí ho odvrací k Dvořákovi, který branku netrefuje. V 13.min Bouška poslal českou uličku na Kouta a ten podél brankáře skóruje 1-0. V 15.min se při rohu srazil Frydrych s Bouškou a hlavičku, která mířila do prázdné branky vykopl Kout. V 25.min poslal Veselka pas na Svobodu, ten posunul na Zinkeho, kterého fauloval brankář a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Dvořák J. Jeho střelu k pravé tyči brankář hostí vyrazil. Od neproměnění penalty domácí znervózněli a do konce poločasu se už kromě dvou ŽK nic nestalo.

Do druhého poločasu vlétli domácí s touhou přidat druhou branku a utkání rozhodnout. V 49.min odražený míč napálil Melek, ale brankář hostí se štěstím chytá. O minutu později se po autu a individuálním uvolnění řítil ze strany sám Zinke, ale brankář zasáhl opět výborně. V 51.min Melek posílá střílený centr, ale míč končí od Svobody mimo. V 53.min Kout centruje z pravé strany a Bouška sám z malého vápna střílí prudce, ale míč opět vyráží brankář. Po šancích udeřilo na druhé straně. V 54.min ztratil Veselka míč a do otevřené obrany postupovali hosté po levé straně. Přihrávka na střed hřištěuvolnila volného hráče, který se do míče opřel z první a trefil spoluhráče od kterého se míč odrazil do proti pohybu Frydrycha. Druhá vážnější akce hostí tak končí v brance 1-1. V 61.min Zinke zahrál roh. Ten hosté odvrátili k Melkovi a jeho následný centr posílá z malého vápna Kašpar nad. V 77.min váhal s rozehrávkou Kotal. Následoval aut a po jeho rozehrání ztratil míč Bitomský a hosté z brejku upravili na 1-2. Domácí byli v křeči. Vše dokonal Frydrych, který se pustil do kličky proti útočníkovi. Ten jeho úmysl vystihl a po faulu musel Frydrych s červenou kartou pod sprchu. Po trestném kopu špatnou hlavičkou Bitomský nabídl šanci hostům. Zabránit se snažil Bouška a po střetu s útočníkem následovala penalta 1-3.

Martin Barbarič (trenér FC HK B) :

Utkání jsme si prohráli sami naprosto zbytečně. Za stavu 1-0 jsme neproměnili penaltu a další šance. Obránci i brankář si musí uvědomit, že vzadu se musí hrát jednoduše a ne ztrácet jednoduše míče. Nejlepším hráčem na hřišti byl brankář hostí (věkem ještě dorostenec). Touto prohrou jsme smazali dobrý dojem po utkání s Teslou Pardubice. Hodně rychle by se měli někteří hráči vrátit z hrušky dolu.