FC Hradec Králové B - Velim 4:1 (1:0)

2. 5. 2010   |   Redakce
V nedělním dopoledni rezerva získala důležité 3 body.

Do důležitého utkání nastoupili domácí opět v pozměněné sestavě, v úvodní desetiminutovce se žádné mužstvo nedostalo ani ke střele, ani do šance, až ve 13. minutě zahrávali domácí trestný kop Voltrem, jeho velmi dobrý míč dává hlavou Dorotík nad branku. V 15. minutě dobře zatáhl míč Voltr, do tandemu dává Přibylovi, jeho centr nedokázal z blízkosti dopravit do branky Zelený, následně se dostal před brankaře hostí Lacina, předkopl si míč, brankař hostí míč neudržel, ale Přibyl netrefil prázdnou branku ! V 17. minutě se domácí dostali do vedení, když se hlavou, po rohovém kopu Voltra, prosadil Hubička – 1 : 0. Ve 21. minutě se z pravé strany velmi dobře prosadil Dorotík, jeho střela jen těsně minula branku hostí. Hned ve 22. minutě dobře nastřelil míč před branku Zelený, nikdo z domácích však nedokázal dopravit míč do branky. Ve 23. minutě dává výborný křížný míč Černý na Voltra, Voltr přihrává před branku Dorotíkovi, který však střílí nad branku. Ve 28. minutě střílel Lacina nad branku. Ve 33. minutě se dostali poprvé ke slovu hosté, střela Snopa šla však vedle. Ve 39. minutě mohl zvýšit vedení domácích Němeček, po centru Voltra střílel hlavou nad. Ve 43. minutě se blýskl velmi dobrým zákrokem domácí brankař Volšík, který vyškrábl chytrou střelu Hrušky.

Do druhého poločasu vstoupili domácí velmi dobře, hned ve 46. minutě nastřelil míč před branku Voltr a s přispěním hostujícího Tlučhoře zvýšil na 2 : 0 ! Ve 48. minutě, po rohovém kopu střílel hostující Hruška hlavou vedle. V 56. minutě střílel Voltr z trestného kopu do zdi. V 59. minutě vystřelil z dálky domácí Němeček, hostující brankař Svoboda míč tak tak vyrazil. V 63. minutě zvýšil Hubička na 3 : 0, po výborné přihrávce Dorotíka ! Prakticky hned z rozjezdu hosté snížili za 3 : 1 Váchou… V 68. minutě se dostal do šance hostující Hruška, Volšík byl opět na místě a střelu vyrazil na rohový kop. V 77. minutě mohli domácí své vedení opět zvýšit, Karanský však v jasné šanci Svobodu nepřekonal. Hned v 78. minutě však Karanský zvýšil na 4 : 1, po přesné přihrávce Voltra a stanovil tak konečný výsledek utkání.

Ladislav Brož, trenér: "Ve velmi důležitém utkání jsme po zásluze vysoko zvítězili, soupeře jsme prakticky nepustili do šance kromě dvou situací, které výborně vyřešil brankař Volšík."

Sestava FC HK B: Volšík - Přibyl, Karal, Němeček, Černý - Voltr /82. Veselka/, Lacina, Nemček, Zelený - Hubička /82. Kuťák/, Dorotík /62. Karanský/

Branky: HUBIČKA 2x, VOLTR, KARANSKÝ – VÁCHA

Rozhodčí: Myška, Melichar, Hlaváč