FC Hradec Králové B - Tesla Pardubice 1:1 (1:0)

12. 4. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni měli diváci na Novém Hradci Králové možnost sledovat zajímavé sousedské derby v němž se oba týmy rozešly smírně. Domácí tým měl v první polovině otěže zápasu pevně v rukou, ale hosté v závěru zápasu dokázali srovnat krok i skóre.

Domácí nastoupili výrazně posilněni hráči z A mužstva a od první minuty zápasu si vynutili výraznou územníi herní převahu.Ve 4. minutě zahrávali domácí trestný kop Slámou, hosté odvrátili. V 6. minutě jasná šance domácích, když Přibyl výborně přihrál do vyložené brankové příležitosti Dvořákovi, jeho střelu však bravurně vyrazil Shejbal. V 11. minutě vysunul Janoušek Válka, jeho nastřelený míč hosté se štěstím odvrátili. Ve 14. minutě se dostal ke střele hostující Prorok, jeho střela šla však nad branku Hrdiny. V 16. minutě rohový kop Rezka vyhlavičkoval z branky hostující Pospíšil. 18. minuta, výborná akce domácích z pravé strany, centr Dvořáka je však sražen na rohový kop. 22. minuta, výborná akce Rezek Zinke, následná střela Válka šla těsně vedle. Ve 24. minutě se dostal ke střele Veselka, jeho dalekonosnou střelu do šibenice Shejbal s námahou vyrazil. 28. minuta, trestný kop Válka, Shejbal opět vyráží, nablízku však nebyl nikdo z domácích, kdo by míč dorazil do branky. 29. minuta, domácí se konečně ujímají vedení, když dlouhý pas za obranu s přehledem proměnil v gól Rezek – 1 : 0. 44.minuta další rohový kop domácích, bez efektu.

Kdo čekal ve druhém poločase stejný průběh zápasu jako v poločase prvním, byl velmi překvapen. Domácí začali hrát pasivně, naopak Tesla hýřila aktivitou. V 55. minutě zahrávali hosté rohový kop, domácí odvrátili, ke střele se dostal Kakrda – těsně nad. V 57. minutě další rohový kop Tesly, ke střele se dostal Jeřábek, Hrdina výborně vyráží. V 60. minutě se přes půl hřiště individuálně prosadil Zinke, jeho střelu však zastavila tyč. V 69. minutě střílel Prorok těsně vedle branky Hrdiny. V 77. minutě zahrával rohový kop Válek, střídající Hubička míč do branky neusměrnil. V 81. minutě domácí velice špatně rozehráli trestný kop, hosté se dostali do rychlého protiútoku, který domácí odvrátili pouze za cenu rohového kopu. Z tohoto rohového kopu v 81. vyrovnal hostující Fikejz na 1 : 1. V 83. minutě se dostal k další střele Veselka, Shejbal tak tak vyráží. 85. minuta – další trestný kop domácích, vytěžili z něj pouze rohový kop. Rohový kop zahrával Válek, brankař Shejbal míč nezasáhl a na zadní tyči, nikým neobsazený Zinke dává, v jasné šanci vedle…!!!

Slovo trenéra:

"Jsem hluboce zklamán z výsledku, a hlavně z nepochopitelně pasivní hry ve druhém poločase. Po velice kvalitně odehraném prvním poločase, kdy jsme hráli velmi aktivně, měli jsme výraznou územní převahu, dobře jsme kombinovali a zaslouženě se ujali vedení, přišel, ve druhém poločase pro mě nepochopitelný herní výpadek, naše hra byla pasivní a „profesorská“, čehož bojující soupeř dokázal v závěru využít a po zásluze vyrovnal. Hrát v zápase jenom poločas je bohužel málo. Zbytečně jsme ztratili 2 body. "

Branky: Rezek – Fikejz

Žluté karty: Sláma, Chleboun – Kakrda, Prorok, Třešňák

Sestava: HRDINA – SLÁMA, CHLEBOUN, MÁCHA, PŘIBYL – REZEK /78. JAN ČECH/, VESELKA, JANOUŠEK, VÁLEK – JOSEF DVOŘÁK /64. HUBIČKA/, ZINKE