FC Hradec Králové B - Sokol Ovčáry 1:3 (1:2)

2. 11. 2008   |   Redakce
V nedělním utkání nestačil náš B tým na tým Ovčár a prohrál 1:3.

Úvod utkání, které se hrálo na umělé trávě Všesportovního stadionu mělo pro domácí šokující úvod, hosté se dostali do vedení již ve 3. minutě po rozehraném trestném kopu, když Hrdina míč jenom vyrazil před sebe a pro hostujícího Janouška nebyl problém dorazit míč do sítě0 : 1. V 6. minutě Hrdina chyboval podruhé, když si střelu Studeného, z dobrých 35ti metrů srazil do sítě… 0 : 2. V 11. minutě zahrávali hosté rohový kop, dorážka Matějčka „lízla“ pravou tyč branky Hrdiny. V 15. minutě sedostali poprvé ke slovu domácí, střela Hubička však šla vysoko nad branku. Ve 23. minutě se domácí dostali zpět do zápasu, když trestný kop Hradeckého z hloubi pole prodloužil hlavu Janoušek a snížil na 1 : 2. Ve 25. minutě se po kombinaci s Válkem dostal ke střele Zinke, jeho střela však šla vedle. Ve 27. minutě zahrávali domácí další trestný kop Válkem, jeho střela však šla vedle. Ve 28. minutě další trestný kop soupeře, Hrdina tak tak vyráží nad břevno. Z následného rohového kopu se do brejku dostal Válek, v pokutovém území byl sražen brankařem Strakou, rozhodčí Kříž nařídil pokutový kop, který však Válek neproměnil, jeho střela šla pouze do tyče…!!! Ve 35. minutě byl v pokutovém území za dres stažen Zinke, píšťalka rozhodčího zůstala však tentokrát němá… Ve 40. minutě zahrávali domácí rohový kop Válkem, hlavičku Veselky brankař Straka zázračně vyrazil. Ve 41. minutě zahrávali domácí trestný kop, hlavou opět střílel Veselka, Straka opět vyrazil. Ve 45. minutě zahrávali hosté další trestný kop, tečovaná střela šla těsně vedle…

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek. V 50. minutě zahrávali hosté další trestný kop, Maršnerem, Hrdina byl na místě. V 56. minutě se dostal ke střele Válek, jeho střela šla však nad branku Straky. 58. minuta, krásně nastřelený míč před branku od Hradeckého, Kout však ve 100% šanci dává nad. Z tlaku domácích se dostali hosté do šance v 66. minutě, kdy Hyka zvýšil na 1 : 3 pro Ovčáry. V 80. minutě se ke střele dostal střídající Čech, jeho slabou střelu však Straka chytil. V 81. minutě se dostal do další šance Čech, jeho střela hlavou však šla vedle. V 83. minutě, po rohovém kopu Čecha, Straka promáchl, Zieris však nedokázal míč dopravit z malého vápna do sítě. V 84. minutě se dostal ještě ke slovu Hradecký, střílel však opět vedle. V 88. minutě se dostal do další jasné šance Zinke, dává však opět vedle.

Slovo trenéra Ladislava Brože:

Hráčům nelze upřít snahu a nasazení, prohráli jsme s kvalitním soupeřem, který tvrdě potrestal naše hrubé chyby !!! My jsme naopak nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance včetně pokutového kopu… !!!

Střelci: FC HK B – Janoušek Jiří, Sokol Ovčáry Studený, Janoušek Roman, Hyka