FC Hradec Králové B - SK Holice 3:2 (3:1)

1. 6. 2009   |   Redakce
Naše rezerva porazila poslední tým tabulky a je tři kola před koncem soutěže na druhém místě se ztrátou osmi bodů.

Utkání se hrálo za nepříznivého počasí. Domácí měli od začátku územní převahu, do první šance se dostali v 8. minutě, kdy po přihrávce Kouřila střílel hlavou vedle Dvořák. V 16. minutě se dostal ke střele Černý, brankař Branda v brance hostí byl však připraven. Ve 21. minutě se domácí dostali do vedení, když výbornou přihrávku Černého s přehledem proměnil Janoušek – 1 : 0. Ve 27. minutě zvýšil Janoušek krásnou přízemní střelou na 2 : 0. Ve 37. minutě vlastní brankou snížil Kouřil na 2 : 1. Ve 40. minutě mohl Janoušek dosáhnout hattricku, po výborné přihrávce Dvořáka však jen nastřelil Brandu. Ve 44. minutě se poprvé dostal do akce Voltr, přihrál Hečkovi, jeho střelu Branda vyrazil, Dvořák míč pohotově dorazil do sítě – 3 : 1. Ve 45. minutě ještě mohl zvýšit Hečko, v jasné šanci však dává vedle…

Ve 49. minutě mohli hosté snížit, jednoduchá střela proběhla Holému pod tělem, z brankové čáry uklidil míč do bezpečí Černý. V 55. minutě, po přihrávce Jana Čecha střílel Voltr vedle. V 58. minutě ztratil trestuhodně míč Petr Čech, a hostující Vaculík snížil na rozdíl jediné branky – 3 : 2. V 70. minutě hrubá chyba Máchy, míč do bezpečí uklidil opět Černý. V 78. minutě se dostal do pokutového území Hečko, byl faulován, nařízený pokutový kop však poslal Dvořák vedle. V 83. minutě se dostal do další šance Janoušek, trestný kop Hečka však dává nad. V 87. minutě měli domácí další vyloženou brankovou příležitost, do prázdné branky nedokázali míč dopravit ani Dvořák, ani Černý. V 89. minutě nastřelil ostrý míč před branku Jan Čech, Dvořák neproměnil.

Slovo trenéra: "V utkání, ve kterém jsme byli jasným favoritem, jsme herně naprosto zklamali, naše hra chvílemi připomínala parodii na fotbal…!!! Potěšitelné jsou jenom získané 3 body."

Sestava: HOLÝ - ČERNÝ, KÁBRT, MÁCHA, HRADECKÝ - HEČKO, KOUŘIL, JANOUŠEK, BRAUN /46. JAN ČECH/ - DVOŘÁK, VOLTR /57. PETR ČECH/