FC Hradec Králové B - Převýšov 3:0 (1:0)

18. 5. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni si rezerva votroků poměrně snadno poradila s Převýšovem 3:0.

Domácí nastoupili do utkání v duchu filosofie dávání příležitosti dalším mladým perspektivním hráčům. V základní sestavě nastoupilo 6 dorostenců – Holý, Kábrt, Hečko, Lacina, Korba, Voltr. Domácí již ve 3. minutě zahrávali rohový kop, nic z něj nebylo. V 10. minutě se poprvé dostal do šance debutující Hečko, který po přihrávce Korby jen těsně minul branku Radka Petra. V 11. minutě se dostal ke střele další debutant Voltr, jeho střela šla však také vedle. Ve 13. minutě po zpětné přihrávce Hečka střílel Voltr nad branku. V 17. minutě se dostal ke střele třetí debutant v domácím dresu Lacina, jeho střela šla však také vedle. Ve 28. minutě dostal krásný míč za obranu od Hečka Hradecký, jeho střela šla však nad branku. Ve 35. minutě se domácí dostali do vedení, když rohový kop Hradeckého hlavou prodloužil Janoušek a na zadní tyči míč do sítě dorazil pohotově hlavou Kouřil – 1 : 0. Ve 38. minutě málem Holého v brance domácích překvapil z dálky Breda – jeho střelu Holý tak tak vyrazil na roh. Ve 41. minutě ještě střílel Hradecký nad branku… V prvním poločase byli domácí lepší a aktivnější, branku však vstřelili pouze jednu.

I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji a již v 56. minutě zvýšil vedení Hečko na2 : 0, po rohovém kopu Laciny a přihrávce Janouška !!!Hned v 57. minutě zvýšil na 3 : 0 Voltr po individuální akci z levé strany a krásné křížné střele do šibenice – brankař Petr neměl nárok !!! V 60. minutě musel odstoupit pro zranění Korba, nastoupil Dvořák. V 65. minutě se do vyložené šance dostal střídající Dvořák, dává však vedle !!! V 72. minutě se dostal ke střele hostující Hrabík, Holý s přehledem chytá. V 75. minutě se blýskl brankař Holý, který stáhl nebezpečný míč po rohovém kopu Bredy. V 78. minutě předložil míč Hečkovi Janoušek, Hečko však střílí hlavou nad branku !!! V 86. minutě měl další 100% šanci Hečko po přihrávce Hradeckého, dává také vedle !!! Výsledek 3 : 0 se již do konce nezměnil.

Sestava: HOLÝ - PŘIBYL, KÁBRT, KOUŘIL, ČERNÝ - HEČKO, LACINA, JANOUŠEK, HRADECKÝ - KORBA /58. DVOŘÁK/, VOLTR

Branky:Kouřil, Hečko, Voltr

Slovo trenéra:

Do utkání proti soupeři, kterému šlo o hodně, jsme nastoupili s 6ti dorostenci v základní sestavě, což se v určitých fázích hry projevilo na sehranosti, z čehož vyplývaly nepřesnosti v přihrávkách a kombinaci. Mužstvo však těžké utkání zvládlo na výbornou a hosty nepustilo do jediné šance. Hráčům je třeba poděkovat za výsledek i za výkon a pevně věřím, že budou v nastoupeném trendu dále pokračovat !!!