FC Hradec Králové B - FK Náchod - Deštné 4:3 (2:1)

23. 8. 2009   |   Redakce
Rezervní tým vybojoval v derby s Náchodem první vítězství v novém soutěžním ročníku. V sestavě hostí se představil i loňský hráč "votroků" Daniel Zinke, kterému na poslední chvíli zrušil kontrakt rakouský třetiligový tým SV Würmla a tak prozatím hájí barvy Náchoda. FC Hradec Králové B - FK Náchod - Deštné 4:3 (2:1)

Do svého prvního utkání na vzorně připraveném hřišti na Novém Hradci Králové vstoupili domácí aktivně, již v 5. minutě zahrával trestný kop Hečko a Dorotík střílel hlavou těsně vedle. Již v 6. minutě přišla pro domácí studená sprcha, když na vysoký míč z hloubi pole nesmyslně vyběhl Volšík, Šorfa ho s přehledem přehodil a poslal hosty lacino do vedení. V 8. minutě se dostal ke střele Veselka, střílel však vedle. V 15. minutě hosté taktak odvrátili ostrý centr Dorotíka. Ve 22. minutě se dostal do 100% šance Hubička, Kobose v brance hostí však nepřekonal. V téže minutě se dostal po rohovém kopu Hečka ke střele hlavou Veselka, Kobos byl však připraven. Ve 24. minutě měl druhou 100% šanci Hubička, opět neproměnil. Ve 27. minutě střílel ze strany hostující Malý, Volšík byl tentokrát připraven. Ve 31. minutě domácí vyrovnali, po rohovém kopu Hečka střílel hlavou velmi dobře hrající Dorotík – 1 : 1.

Ve 41. minutě střílí velmi dobře Dorotík, Kobos chytá. Ve 44. minutě se domácí dostali do vedení, po krásné kolmici Kalouska, překonal Dorotík s přehledem Kobose podruhé – 2 : 1.

I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, ve 47. minutě střílel dobře opět Dorotík, Kobose však nepřekonal. V 58. minutě, v době, kdy domácí hráli v deseti z důvodu ošetřování Kouřila, se dostal ke střele Nejman, střílel však těsně vedle. V 59. minutě zvýšil domácí Hubička na 3 : 1 pro domácí. V 65. minutě hosté využili nekoncentrovanosti domácích a Zinke snížil na 3 : 2. V 74. minutě, po centru Hečka střílel Němeček ze vzduchu nad branku Kobose.V 75. minutě odpískal rozhodčí Hock pokutový kop proti domácím, Zinke z něj vyrovnal na 3 : 3. V 78. minutě střílel Dorotík opět těsně vedle. V 80. minutě rozhodl o výsledku domácí Hubička, který dorazil do sítě ostrý centr Veselky – 4 : 3. V 85. minutě opět chybně vyběhl Volšík, nebezpečí však uhasil Černý. Do konce utkání branka již nepadla a domácí zaslouženě zvítězili.

Ladislav Brož, trenér FC Hradec Králové B: "V prvním utkání na domácí půdě jsme se konečně dočkali vítězství, nutno říct, že zaslouženého vítězství!!! Pozitivní je, že všechny 4 branky vstřelili hrotoví hráči Dorotík a Hubička aže naši hráči neúnavně bojovali i za nepříznivého stavu a v době, kdy se utkání pro nás nevyvíjelo dobře!!! "

Sestava FC Hradec Králové B: VOLŠÍK - ČERNÝ, NĚMEČEK, KOUŘIL, KALOUSEK - VOLTR /75´ LACINA/, VESELKA, ŠPIDLEN, HEČKO - DOROTÍK /82´ KUŤÁK/ , HUBIČKA

Branky: DOROTÍK 2x, HUBIČKA 2x – ZINKE 2x, ŠORFA

Žluté karty: LESÁK (Náchod)