FC Hradec Králové B - Dvůr Králové

4. 4. 2010   |   Redakce
V nedělním prosluněném dopoledni se hrál na hřišti Olympie Hradec Králové líbivý fotbal, v němž domácí rezerva porazila svého soupeře rozdílem třídy.

Utkání se hrálo poprvé v jarní části na vzorně připraveném hřišti na Olympii v Kuklenách, domácí nastoupili ve značně pozměněné sestavě, silně posilněni hráči A mužstva. Domácí vstoupili do utkání aktivně, již ve 4. minutě se dostal do akce Tomašák, hosté srazili na rohový kop. Z rohového kopu se dostal do šance Dorotík, hlavou však dává nad. V 5. minutě nastřelil míč před banku Hečko, hosté odvrátili míč k Nemčekovi, který dobře vystřelil, jeho střelu však vyrazil Tomek v brance hostí. V 8. minutě zahrál před branku hostí další dobrý míč Hečko, nikdo z domácích hráčů na něj však nedosáhl. V 10. minutě se dostal do šestnáctky domácích hostující Slezák, domácí však odvrátili. V 17. minutě se poprvé dostali ke střele hosté, Holub však střílel vedle. V 18. minutě centr Tomašáka chytil Tomek. Ve 27. minutě výborně vyvezl míč Přibyl, přihrál Tomašákovi, jeho střela byla sražena na rohový kop, z rohového kopu se dostal do šance Hečko, jeho střela však byla sražena na další rohový kop. Ve 30. minutě se domácí dostali do vedení, když si křížný pas Hečka dobře zpracoval Tomašák a pravou nohou prostřelil Tomka – 1 : 0 !!! Ve 37. minutě zahrával trestný kop z hloubi pole domácí Voltr, střelu hlavou Janouška však Tomek chytá. Ve 39. minutě se opět dostal ke střele Hečko, Tomek opět chytá. Ve 42. minutě přihrál výborně Dorotík Hečkovi, jeho střelu levou nohou Tomek vyrazil pouze na břevno a míč skončil za brankovou čarou mimo branku. Z následného rohového kopu se odražený míč dostal k Voltrovi, který však místo střely volil přihrávku na Kouřila a hosté odvrátili. Ve 44. minutě zahrával rohový kop Hečko, v jasné šanci se však srazil Dorotík s Kouřilem a míč skončil nad brankou.

I do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ve 46. minutě se dobře uvolnil Tomašák, Tomka však neprostřelil, odražený míč střílel Voltr hlavou nad. Ve 49. minutě, po trestném kopu Tomašáka se míč dostal k Janouškovi, ten však střílí vedle. V 50. minutě odvedl velmi dobrou práci v napadání Dorotík, který přihrál před branku Tomašákovi, ten zvyšuje střelou od břevna na 2 : 0 !!! V 57. minutě zahrával trestný kop Tomašák, pokusil se překvapit Tomka, jeho střela však šla těsně vedle. V 59. minutě, po centru Dorotíka, míč hlavou pouze lehce tečoval střídající Karanský. V 60. minutě dal výborný míč za obranu Tomašák, Dorotíkovi však šanci zmařil Tomek. V 66. minutě se pokusil chytrou střelou překvapit Volšíka Slezák, Volšík jeho střelu vyrazil. V 67. minutě se blýskl dalším výborným zákrokem opět Volšík, když vyrazil střelu Řežábka. V 71. minutě, po ostrém centru Hečka, střílí Dorotík v pádu hlavou nad branku. V 73. minutě, po centru Hečka střílel Karanský hlavou těsně vedle. V 79. minutě dovršil svůj hattrick Tomašák, který zvýšil na 3 : 0 !!! V 85. minutě stanovil konečný výsledek střídající Veselka, který dorazil do branky centrovaný míč od Hečka - 4 : 0!

Ladislav Brož, trenér: "Naprosto zasloužené vysoké vítězství, po celé utkání jsme měli trvalou převahu, dokázali jsme si vytvořit dobré šance, které jsme konečně dokázali proměnit. Střelecky se blýskl Tomašák, autor třech branek."

Sestava FC HK B: Volšík - Přibyl, Kouřil, Němeček, Zelený - Hečko, Nemček, Janoušek, Tomašák /79. Veselka/ - Voltr /57. Karanský/, Dorotík /82. Hubička/

Branky: TOMAŠÁK 3x, VESELKA

Rozhodčí: Orel - Pilný, Šilling