FC Hradec Králové B - Dvůr Králové 3:1 (2:0)

26. 4. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni porazila naše rezerva na hřišti Sokola Nový Hradec Králové rivala ze Dvora Králové 3:1.

Domácí nastoupili do utkání posilněni několika hráči A týmu, utkání se hrálo za silného větru. Hosté nastoupili sebevědomě, s větrem v zádech, již ve 3. minutě se mohli dostat do vedení, když po rohu Urbana dorážel míč Brendl, Podhajského však nepřekonal. 13. minuta, sólo Janouška přes půl hřiště, jeho střela však šla vedle. V 15. minutě zahrávali domácí rohový kop Pacákem, Groh míč dorážel do branky, z brankové čáry ho však vykopl Kruliš. V 16. minutě, po centru Bukače se blýskl pěknou střelou Veselka, Tomek na dvakrát kryl. Hosté se dostali ke střele ve 21. minutě, střela Řežábka šla vedle. Ve 22. minutě střílel vedle i hostující Holub. Ve 28. minutě střelu Urbana z trestného kopu chytil Podhajský. Ve 30. minutě po rozehraném rohovém kopu střílel vedle Pacák. Domácí se dostali do vedení, po trestném kopu vrátil míč do branky pohotově Bukač – 1 : 0. Ve 39. minutě mohl zvýšit vedení domácích Veselka, jeho střelu hlavou, po centru Hradeckého, však Tomek výborně vyrazil. Ve 42. minutě se dostával do šance Pacák, byl však stažen za dres a rozhodčí Haltuf správně nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Bukač – 2 : 0.

Do 2. poločasu nastoupili domácí nekoncentrovaně a ve 49. minutě zmařil brejk soupeře Podhajský. 55. minuta – centr Hradeckého, míč před Bukačem zachytil Tomek. V 59. minutě se dostal do vyložené šance Zinke po přihrávce Bukače, zcela zbytečně však volil prudkou střelu a přestřelil. V 60. minutě se dostal ke střele hostující Kilevník, Podhajský opět připraven. V 61. minutě hosté snížili, po pěkné akci s přehledem překonal Podhajského Brendl. V 68. minutě zahrával rohový kop Pacák, Hubička tečoval míč hlavou, Janoušek na zadní tyči na míč nedosáhl. V 72. minutě střílel z trestného kopu výborně Kruliš, Podhajský míč vyrazil a do bezpečí ho uklidil Bukač. V 73. minutě se přes Veselku uvolnil Urban, jeho střela z úhlu těsně minula branku Podhajského. V 74. minutě se dostali do akce střídající hráči Petr Čech a Hubička, Hubička s přehledem překonal Tomka – 3 : 1. V 83. minutě se dostal ke střele Petr Čech, Tomek tak tak vyráží na roh. V 90. minutě se dostal do šance Kilevník, dává však vedle.

Slovo trenéra:

Myslím si, že diváci viděli nadprůměrné utkání, ke kterému přispěla obě mužstva. Hosté byli velmi kvalitním a nebezpečným soupeřem. Vyhráli jsme zaslouženě, ale vítězství nás stálo více sil, než jsme předpokládali.

Branky: Bukač 2x, Hubička – Brendl

Žluté karty: Pacák – Kruliš, Jurík

Sestava: PODHAJSKÝ – PŘIBYL, MÁCHA, KOUŘIL, HRADECKÝ – VESELKA, GROH /64. PETR ČECH/, JANOUŠEK, PACÁK – ZINKE /64. HUBIČKA/, BUKAČ