FC Hradec Králové B - AFK Chrudim 3:1 (1:0)

29. 3. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni porazilo hradecké "béčko" Chrudim přesvědčivě 3:1.

Utkání se hrálo poprvé na hřišti na Novém Hradci Králové, domácí nastoupili a od první minuty začali hrát velmi aktivně. Hned v úvodu se dostal ke střele Veselka, jeho střela šla však nad branku. Ve 2. minutě zahrávala Chrudim trestný kop, míč proletěl podél branky Hrdiny do zámezí.V 7. minuta a dalekonosná střela Chlebouna z trestného kopu vedle. V 16. minutě krásnou střelu Válka z trestného kopu zastavila tyč. V 18. minutě Vladyka střelou z trestného kopu ze 40ti metrů vyzkoušel pozornost Hrdiny, Hrdina chytá. Ve 20. minutě po nastřeleném míči Válkem, na něj nedosáhl Hubička a Bukač. 23. minuta – přihrávka Přibyla na Janouška, jeho střela byla sražena na roh,ten zahrával Válek, Bukačovi byl odpískán faul. Ve 28. minutě nastřelil míč před branku opět Válek, ani Hubička, ani Bukač však nezakončili. Střelu Bukače ve 30. minutě Lankaš vyrazil. Ve 37. minutě se domácí ujali vedení, když přihrávku Přibyla chladnokrevně proměnil Bukač – 1 : 0. Ve 38. minutě zaváhal Kouřil, se střelou Vladyky si však Hrdina poradil. Ve 43. minutě střílel opět Janoušek nad branku. Domácí měli v prvním poločase více ze hry a zaslouženě ho vyhráli.

Do 2. poločasu nastoupili domácí beze změn, v 54. minutě byl po souboji ošetřován domácí brankař Hrdina, v utkání pokračoval. V 55. minutě domácí zvýšili své vedení, když po trestném kopu Válka, míč do sítě pohotově dorazil Bukač – 2 : 0. V 60. minutě dobře zakombinovali hosté ve středu pole, Vladykovu střelu však Hrdina chytá. V 64. minutě, po centru Bukače zachránil hosty od pohromy Hauf, který dal míč na roh před Válkem. V 67. minutě měli domácí další šanci, když po trestném kopu Slámy střílel hlavou Chleboun, jeho střelu však z prázdné branky vyrazil Rahimič. V 78. minutě po rohovém kopu Válka dal Hubička branku, ta však nebyla uznána pro ofsajd. V 85. minutě sehráli hosté špatně ofsajd systém a Hubička prostřelil Lankaše – 3 : 0. V 86. minutě hosté stanovili konečný výsledek utkání, Vácha 3 : 1. Střela hostujícího Holuba v 91. minutě šla vedle.

Žluté karty: Hradecký – Klíma, Linhart, Rahimič

Sestava: Hrdina – Přibyl, Chleboun, Kouřil, Hradecký – Sláma, Veselka, Janoušek, Válek – Hubička /86. Josef Dvořák/, Bukač

Slovo trenéra: Těžké utkání jsme zvládli velmi dobře, soupeře jsme prakticky nepustili do šance, naopak jsme vstřelili 3 branky a další šance jsme ještě neproměnili. Naše hra měla určitě kvalitu, hráčům však musím vytknout trestuhodné otevřenínašeho „zadku“ při inkasované brance.