FC Hradec Králové B – Sokol Ovčáry 2:1 (0:1)

13. 8. 2007   |   Redakce

Hradecká rezerva,posílená především o útočné duo Munster – Semerák, narazila ve druhém kole navelmi zdatného soupeře. Ten zahrozil už v 7. min., kdy nebezpečněhlavičkovalViskup. „Votroci“ odpovědělipohotovým pokusem Munstera, který z otočky mířil těsně nad. Ve 20. min.podnikly Ovčáry rychlý brejk, Janda po obejití Frydrycha předložil míč předbranku Hykovi, a ten nekompromisněrychlou akci zakončil – 0:1.

Rezerva se probudila až těsně před přestávkou. Nejprvespálil obrovskou šanci J. Dvořák, když zblízka nastřelil pouze brankáře Straku,a poté jej napodobil Jelínek, jenž v dobré palebné pozici mířil mimo.Zasloužené vyrovnání tak přišlo až po přestávce –Munster si na velkém vápně pohotově zpracovalodražený míč a křížnou střelou k levé tyči nedal Strakovi šanci – 1:1. Poté sehra notně přiostřila a fotbalových okamžiků ubylo. Devět minut před koncemustál Frydrych nebezpečnou akci Jandy. V 83. min. přišel rozhodující okamžikzápasu: trestný kop zahrál do vápna Jelínek, stoper Filip lízl míč hlavou aStraka jej našel až v síti – 2:1. Domácí však ještě neměli vyhráno. V 88. min.jim mohl zkazit radost Viskup, jenž z osmi metrů trestuhodně zamířil vedle. Tentýžhráč pak pohrdl gólovou šancí také v nastaveném čase.

Fakta – branky: 47. Munster, 83. Filip – 20. Hyka.Rozhodčí:Morávek. ŽK:1:4. Diváků: 250.Poločas: 0:1. FC Hradec B:Frydrych –Chleboun, Filip, Kašpar, Belák (63. Melek) – J. Čech, J. Dvořák (70. Motyčka),Jelínek, Uchytil – Semerák, Munster.