FC Hradec Králobvé - Podještědský F.C. Český Dub 2:1 (0:1)

19. 10. 2009   |   Redakce
V nedělním dopoledni hradecká rezerva zvítězila nad Českým Dubem 2:1 a v průběžné tabulce Divize C se tak posunula na 5. místo. V sestavě se po zranění objevili hráči "áčka" Chleboun a Grim.

Utkání se hrálo za krajně nevlídného počasí za stálého deště, domácí nastoupili se snahou naplno bodovat. V 5. minutě se domácí dostali do první šance, když po křížném pasu Černého sklepával míč Hubička a Voltr v dobré pozici střílel nad branku. V 6. minutě měli domácí další šanci, po trestném kopu Laciny vracel míč před branku Kábrt, před Kouřilem uklidil míč do bezpečí Benek. Ve 20. minutě zahrávali rohový kop hosté, Volšík míč vyboxoval. Ve 22. minutě se z levé strany prosadil Voltr, jeho prudkou střelu na přední tyč s námahou vyrazil na rohový kop hostující brankař Koudelka. Rohový kop hosté odvrátili pouze ke Grimovi, jeho střelu opět výborně zlikvidoval Koudelka Ve 36. minutě chyboval Černý a následný prudký centr před branku si do vlastní sítě srazil Kábrt – 0 : 1. Ve 38. minutě střílel Kouřil nad branku. Ve 39. minutě měli další šanci domácí, po závaru vyhlavičkoval míč z prázdné branky hostující Šimoníček. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo, hosté odešli do kabin s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním otočit výsledek ve svůj prospěch. V 53. minutě měl jasnou šanci domácí Lacina, po akci Grima s Voltrem, Lacina tuto šanci trestuhodně promarnil. Domácí se vyrovnání dočkali v 54. minutě Veselkou – 1 : 1. V 57. minutě měli šanci hosté, domácí se štěstím odvrátili… V 63. minutě měli další šanci hosté, domácí opět odvrátili. V 65. minutě se domácí dočkali vedení, když po centru Voltra hlavou skóroval Hubička – 2 : 1.V 70. minut se k odraženému míči dostal Grim, střílí těsně vedle! V 73. minutě měli hosté další šanci, při závaru domácí 2 x vykopávali z prázdné branky, z odraženého míče mířil Novák nad. V 76. minutě se dostal ke střele Veselka, Koudelka chytá. V 86. minutě střílel těsně vedle opět Grim. V nervózním závěru utkání domácí těsné vítězství uhájili…

Ladislav Brož, trenér: "Přestože se nám hra nedařila a utkání se pro nás nevyvíjelo dobře ani výsledkově, dokázali jsme ve druhém poločase výsledek otočit. Vítězství tedy zasloužené, s předvedenou hrou však spokojen nejsem, zrovna tak, jako s výkony některých hráčů."

Sestava FC Hradec Králové B: VOLŠÍK - ČERNÝ, CHLEBOUN, KÁBRT - ŠPIDLEN, LACINA /60. BASTIN/, GRIM, KOUŘIL, VESELKA - HUBIČKA, VOLTR