FC Bohemians Praha 1905 B - FC Hradec Králové B 1:1 (0:1)

24. 5. 2009   |   Redakce
Ze sobotního měření rezerv klokanů a votroků každý bere bod.

Do utkání na horké půdě v Běchovicích nastoupili hradečtí opět s dorostenci v základní sestavě, tentokrát nastoupili 4 – Holý, Kábrt, Lacina a Hečko. Hosté začali aktivněji, již ve 3. minutě zahrávali rohový kop Lacinou, domácí odvrátili. V 5. minutě založil rychlou akci výhozem Holý, míč prostrčil Veselka kolmo na Zinkeho, z jeho zpětné přihrávky se dostal do vyložené brankové příležitosti Lacina, z 10ti metrů však dává nad !!! V 18. minutě se do pokutového území protáhl Lacina, dává pod sebe Hubičkovi, ten však v jasné šanci střílí nad branku !!! V 19. minutě zahrával trestný kop Hradecký, k odraženému míči se dostal Černý, z velké dálky však střílí také nad. Ve 27. minutě se poprvé dostali ke slovu domácí, se střelou Nešpora si Holý lehce poradil. Ve 34. minutě se hosté dostali do vedení, když trestný kop Černého z hloubi pole vrátil před branku Janoušek a pro dobře postaveného Kábrta již nebylo problémem dopravit míč do sítě – 0 : 1 !!! Ve 42. minutě měli hosté 3. jasnou šanci, střelu Veselky však vyrazil domácí brankař Miski !!! Ve 44. minutě měl další jasnou šanci Hubička, střílel však vedle !!! Hosté byli po celý první poločas lepším týmem, zaslouženě se dostali do vedení, další 4 !!! šance však neproměnili…

I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, hned v úvodu zahrával 2 rohové kopy Hradecký, domácí odvrátili. V 50. minutě se blýskl zakončením v akrobatické pozici Zinke, jeho střela šla jen těsně nad branku. V 52. minutě střílel Zinke z trestného kopu vedle. V 60. minutě zahrávali domácí trestný kop, hosté odvrátili. V 62. minutě hosté dobře zakombinovali, Lacina střílí hlavou, Miski chytá. V 68. minutě ojedinělou střelu domácích srazil Černý na rohový kop, ten hosté odvrátili. Domácí vyrovnali v 80. minutě z pokutového kopu, který nesmyslně a zbytečně vyrobil Kout /tomuto faulu ještě předcházela hrubka Hradeckého/na 1 : 1… V závěru utkání chtěli hosté strhnout vedení na svoji stranu, střelu Černého v poslední chvíli srazili domácí obránci na roh. V 90. minutě o výsledku mohl rozhodnout Veselka, po přihrávce Janouška však dává opět nad !!!

Slovo trenéra:

V tomto utkání jsme zcela zbytečně ztratili 2 body !!! Po celý zápas jsme byli jasně lepším týmem, zaslouženě jsme vedli, dobře jsme kombinovali, měli další šance, které jsme však neproměnili. O konečném výsledku nakonec rozhodla hrubá dvojchyba Hradeckého a Kouta!!

Branky:79. minuta HAŠEK z PK –36. minuta KÁBRT

Žluté karty: 1 : 1 /Brhlík – Hradecký/

Sestava: HOLÝ - ČERNÝ, KÁBRT, KOUŘIL, HRADECKÝ -VESELKA, LACINA /70. KOUT/, JANOUŠEK, HEČKO -ZINKE /69. DVOŘÁK/, HUBIČKA