Dvůr Králové nad Labem - FC Hradec Králové B 4:3

Dvůr Králové nad Labem - FC Hradec Králové B 4:3 (0:2)

Branky: Kilevník, Novák, Holub, Urban - Zinke 2x, Jan Čech

Žluté karty: 3 : 3. Kruliš, Otradovský, Urban Přibyl, Hradecký, Jan Čech

Sestava FC HK B: Hrdina - Přibyl, Zieris, Kašpar, Hradecký - Veselka - Černý, Kout (85. Mikušík), Janoušek, Čech J. - Zinke (85. Hubička)

Na horkou půdu do Dvora Králové odjížděli hradečtí s cílem bodovat, nastoupili do utkání velmi aktivně, již ve 4. minutě zatáhl míč po pravé straně Zinke a Kout střílí hlavou, v jasné šanci nad branku !!! V 8. minutě se hosté dostali do vedení, kdy po výkopu Hrdiny sklepl míč Janoušek, Zinke si všiml špatně postaveného Tomka v brance domácích a z dobrých 40ti metrů ho přehodil !!! 1 : 0 pro hosty. Ve 12. minutě se dostali ke slovu domácí, Míl střílel těsně vedle branky Hrdiny. V 17. minutě zahrával Čech rohový kop, hlavičkoval Veselka, míč směřující do branky však trefil hostujícího Kašpara… 24. minuta hrubě chyboval domácí Holub a opět Zinke pohotově překonal Tomka podruhé !!! Ve 29. minutě fauloval hostující Zieris a rozhodčí Moník správně nařídil pokutový kop, který však Krulišovi Hrdina bravurně zneškodnil !!! Ve 34. minutě střílel Zinke ze střední vzdálenosti vedle. 39. minuta, dalekonosná střela Čecha proletěla kolem levé „šibenice“ branky Tomka. Do kabin odešli hosté s dvoubrankovým vedením.

I do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně, ve 47. minutě se do šance dostal Zinke, na míč nastřelený Čechem však nedosáhl !!! 50. minuta, 3 : 0 pro hosty, kdy po křížném pasu Černého se uvolnil Čech a levou nohou překonal Tomka potřetí !!! V 53. minutě domácí snížili na 1 : 3, kdy hlavou skóroval Kilevník. Od té doby se domácí dostali do velkého tlaku a již v 58. minutě po Kilevníkově rohu snížil Novák na 2 : 3 !!! Od té doby hru jednoznačně ovládli domácí, v 63. minutě střílel Kilevník vedle, v 73. minutě domácí vyrovnali, kdy po chybách Černého a Kašpara vyrovnává Holub na 3 : 3 !!! Hned z rozjezdu se do šance dostali hosté, nastřelený míč před branku odvrátil Kruliš za cenu rohu, hosté z něj však nic nevytěžili. V 74. minutě měli domácí další šanci, Holub ji však „zavraždil“… V 76. minutě chytil jasný gól Otradovskému Hrdina, v 77. minutě střílel Kilevník, Hrdina opět chytá. V té době na hřišti již existovalo pouze jedno mužstvo – domácí. Hosté hráli chaoticky, kupili chybu za chybou a tím dostávali domácí do ještě většího tlaku. V 81. minutě vyrazil střelu Holuba Hrdina na roh, z následného rohu skóroval domácí Urban a otočil výsledek na 4 : 3 pro domácí !!! Hosté se v závěru již k ničemu nedostali, domácí zaslouženě zvítězili…!!!

Slovo trenéra:

Utkání se mi nehodnotí lehce, ale nezbývá, než soupeři pogratulovat k vítězství. My jsme odehráli výborných 50 minut, kdy jsme nastříleli 3 branky. Poté jsme však nepochopitelně přestali hrát, hráči si zřejmě mysleli, že utkání je již „hotové“. Za 40. minut se však podívali do očí tvrdé realitě, když soupeř nezměrnou bojovností výsledek otočil…!!! Alarmující jsou 3!!! branky ze standardních situací, z bezprostřední blízkosti !!! Na zamyšlenou je také psychika našich hráčů. Zřejmě si mysleli, že stavu 3 : 0 se již nemůže nic stát, realita však byla jiná. Trestuhodně a pochopitelně jsme ztratili body !!!Utkání bylo určitě velmi zajímavé pro diváky, dobrý výkon odvedla trojice rozhodčích Moník, Pilný Šiling.