Dvůr Králové - FC Hradec Králové B muži 2-2 (2-0)

Vočka – Volf, Kruliš, Holub, Bělina – Kilevník, D.Novák, Groh, Míl (87. S.Ježek) – M.Otradovský, Brendl.

Frydrych – Veselka, Kašpar, Hradecký (72. Rusetski) – Bitomský (26. Jirman), Kout (65. Melek) Černý, Přibyl, Zinke – Dvořák, Svoboda

Branky :

3. Brendl, 27. Kilevník (pen) – 68. Zinke, 90. (+1) Černý

ŽK: 2:3

450 diváků.

Dvorští fotbalisté přivítali na hřišti pod Hankovým domem rezervu Hradce Králové a v prvním poločase sledovali diváci skvělou ofenzivní podívanou. Domácí vkročili do zápasu s velkou chutí a stejně jako před čtrnácti dny byli za aktivitu brzy odměněni gólem. Bojovnost v pokutovém území vedla k závaru před Frydrychem a z něho rezultovala dorážka Jana Brendla – 1:0. Branka ze 122. vteřiny utkání Dvoráky nabudila a ve 13. minutě se mohlo skóre měnit podruhé. Střelec úvodní branky skvěle odcentroval, hlavička Jana Míla ale rozvlnila jen boční síť. Nebyli to ale jen domácí hráči, kdo chtěl v zápase hrát dopředu. Ve 23. minutě se dostal do velké šance Zinke, gólman Vočka ale poprvé svůj tým podržel. 27. minuta přinesla při dalším ataku hostujícího pokutového území ruku bránícího hráče a z penalty se nemýlil Martin Kilevník – 2:0! Domácí fotbalisté opět nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy (Tomek, Král, Ježek, Řežábek) a tentokrát si kouč Celler vypomohl premiérovým nasazením dorostence Volfa. Tento tah se mu vyplatil v minutě 33, kdy mladý obránce na poslední chvíli zachránil před nabíhajícím útočníkem, jemuž stál v cestě již jen gólman Vočka. Hradečtí chtěli s výsledkem něco udělat ještě do přestávky a ve 44. minutě byli blízko poté, co Zinkeho rána skončila na tyči! O minutu později navíc běžel sám na Vočku Ivo Svoboda, náhradník zraněného brankáře Tomka ale vytáhl další skvělý zýkrok, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0!

Ve druhém poločase bohužel domácí fotbalisté v ofenzívě nepokračovali a jako by jim docházeli síly. Na druhou stranu hosté hýřili aktivitou a v 68. minutě za ni byli odměněni kontaktní brankou Zinkeho, jenž dorážel do branky zblokovaný centr – 2:1. Dvůr měl problémy ve středu hřiště, bránil ale dobře a soupeře do žádných šancí nepouštěl. Naopak na druhé straně uteklo útočné duo a kdyby se podařila finální přihrávka Brendlovi, mohlo být rozhodnuto. Místo toho ale přišla pro Dvůr hodně nešťastná úvodní minuta nastavení. V ní se ze třiceti metrů opřel do míče výborně hrající Pavel Černý, míč po lehké teči „zaplaval“ a dobře chytající Jakub Vočka neměl šanci reagovat – 2:2. Zajímavostí je fakt, že rezerva Hradce i v podzimním duelu vyrovnávala v nastavení a Dvůr tak v derby zápasech přišel vždy po dobrých výkonem o 4 body. V každém případě jsme v neděli pod Hankovým domem sledovali kvalitní divizní fotbal, v němž měl v první půli navrch domácí kolektiv, ve druhém poločase tomu bylo naopak.

Pavel Matějka (asistent trenéra FC HK B):

Domácí nás v úvodu zatlačili a z tlaku si vytvářeli šance. My jsme naopak měli problémy ve středu hřiště, kde jsme prohrávali osobní souboje. Od 30.min se hra vyrovnala, když jsme zvýšili aktivitu v poli vytvořili jsme tři šanci. Druhý poločas jsme zcela ovládli hru a zaslouženě v 90. vyrovnali na 2:2.